Baobaby z. s. pořádá pro všechny příznivce přírodního stavitelství, ekologických stavebních materiálů a úsporných technologií již 5. ročník konference „Stavby z přírodních materiálů 2018“, která se koná již tento víkend  9.–11. 3. 2018 března v Kulturním Zařízení Domovina v Praze. Přednášky probíhají s tlumočením do češtiny nebo angličtiny.

Letošní ročník nabízí atraktivní program a setkání s legendou přírodního stavitelství Sun Rayem Kelleym (USA), který třídenní konferenci v pátek zahájí. Ze zahraničí zavítá také stavitel a učitel Nitzan Iserovitch (Izrael), který tvoří nádherné stavby z hlíny. Na třídenní konferenci vystoupí dále uznávaní čeští a slovenští stavitelé, řemeslníci, umělci, tvůrci, architekti, projektanti a inovátoři. Bude to víkend plný přednášek, diskusí, setkání a sdílení s komunitou lidí kolem přírodních staveb. „Zájem o přírodní stavitelství a naši konferenci roste, také proto jsme v minulém roce přemístili konferenci do větších prostor. Konference se zúčastnilo téměř 500 nadšenců především z řad architektů, projektantů, stavebních řemeslníků a budoucích stavebníků. Nový rozměr konference získala nejen díky zahraničním přednášejícím se světovým renomé, ale také díky účasti návštěvníků z celé Evropy“, sdělil organizátor konference Viktor Karlík z Baobaby z.s.

Přijďte načerpat inspiraci a kontakty pro stavbu nebo rekonstrukci v přírodním duchu! Aktuální informace, efektivní přístupy, vhodné techniky, nejlepší materiály, osobní příběhy a zkušenosti. Kromě tradičních témat, jako je stavění ze slámy, hlíny nebo dřeva a bydlení v souladu s přírodou, se konference věnuje také tématice šetrného hospodaření s vodou, udržitelným technologiím a hospodaření, inovativním projektům, komunitní spolupráci, ekovesnicím a feng shui. Najdeme zde také tržiště výrobků a prezentaci firem, poradny, workshopy. Pestrý program uspokojí laickou i odbornou veřejnost, každý si najde to své.

Přednáškami program konference zdaleka nekončí. Večery patří zábavě, seznamování, sdílení, příběhům, hudbě a tanci. Vystupte ze světa virtuální reality a virtuálních přátelství a přijďte se pobavit do skvělé společnosti. Vstupenky je možné zakoupit na jednotlivé dny nebo na celou konferenci.

Program – Stavby z přírodních materiálů 2018

Pátek 9. 3. 2018
19:00 Sun Ray Kelley – Zahradníci ráje
21:00 Dan Grmela – Zkušenosti z více než 40ti obydlených slaměných domů v ČR

Sobota 10.3.

9:00 Ondřej Netík – Stavět levněji a blíže k člověku
10:00 Aleš Mádr – Příběh Mádrovic slamáku
11:00 Luba Cvrk – Nosná sláma – praktické zkušenosti
12:00 Marek Vlček – Rekonstrukce s využitím přírodních materiálů
13:00 Oběd
14:30 Nitzan Iserovitch – Hluboko v hlíně
15:30 Prezentace ekologicky šetrných firem
17:00 Marek Rabík – Práca vedomých remeselníkov s úctou k prírode, Strojní omítání
18:00 Panelová diskuze zúčastněných odborníků – Profesionalizace, inovace a konkurenceschopnost přírodního stavitelství.
19:00 Večeře
20:00 Afterparty,Networking,Workshop hliněných omítek s Vlastou Baránkem

Neděle 11.3.
9:00 Honza Křivonožka – Akumulační kamna: Efektivní a zdravé topení. Možnosti kombinací funkcí a tvarů
10:00 Pavel Podruh – Český ostrovní dům
11:00 Otakar Chochola – Feng shui, Kvalita prostoru v proměnách času
12:00 Michal Kravčík – Obnovme si dážď
13.00 Ukončení konference
13.15 Oběd

Více informací a registrace:

http://baobaby.actinidia.sk/index.html

Aktuality ke konferenci:

https://www.facebook.com/events/272217273299754/

Přírodní stavění je o společném díle a tvoření. Poznejte lidi, kteří vám mohou se stavěním pomoci! Nasajte krásnou kreativní atmosféru, která přírodní stavitele provází.

Letošní ročník bude legendární, buďte u toho.

Nicol Vondra