Německá policie zadržela 45letého žadatele o azyl, který v akvaparku v bavorském pohraničním městečku Waldmünchen obtěžoval dvě návštěvnice z Česka. Informoval o tom server deníku Wochenblatt. Cizinci na místě zakázali vstup do zařízení, policie jej vyšetřuje kvůli podezření ze sexuálního obtěžování.

Ženy z Česka 45letý muž v akvaparku Aquafit Erlebnisbad ve Waldmünchenu, který leží asi 15 kilometrů jihozápadně od Domažlic, obtěžoval podle policie velice neodbytně. Tiskl se k nim v bazénu se slanou vodou a nepřestal ani poté, co ho Češky důrazně vyzvaly, aby toho nechal. Jedné z nich podle serveru Wochenblatt následně pachatel přeložil nohu přes nohu. Ženy pak informovaly plavčíka, který okamžitě zavolal policii.

Na policisty se ihned po příjezdu obrátil další návštěvník akvaparku – dvanáctiletý chlapec. Oznámil jim, že jej stejný muž krátce před tím osahával.

Regenračné centrum

Podle serveru Wochenblatt byl muž zaměstnancům akvaparku podezřelý již dříve, nezaregistrovali ale, že by někomu něco udělal. Případné další oběti obtěžování policie vyzvala, aby se přihlásily.

Jakožto autor tohoto textu a šéfredaktor časopisu Šifra inkriminované město v Bavorsku dobře znám. Pocházím totiž z nedalekého městečka v západních Čechách, které se nachází 30 kilometrů od Waldmünchenu. Čas od času jsme zavítali i do místního akvaparku. Tehdy by něco takového nebylo možné. Obyvatelé Bavorska nezamykali ani garáže a jestli existovala oáza klidu a bezpečnosti, byl to právě okres Cham.

Jak je vidět, časy se mění. Pokrok zkrátka nezastavíme. Aneb s Evropskou unií na věčné časy a nikdy jinak…

Pokud se Vám naše práce líbí, podpořte ji. Objednejte si předplatné tištěného měsíčníku Šifra, jeho digitální verzi nebo kombinaci obojího.

Můžete nás také podpořit dobrovolným příspěvkem.

Milan Vidlák, časopis Šifra