Poslední únorový den se v Poslanecké sněmovně konala konference think-tanku Evropské hodnoty a projektu Kremlin Watch o tom, jak bránit údajné proruské propagandě, která se šíří českým, resp. evropským internetem. „Nečekaně“ se objevila zpráva o konání této akce i ve vysílání ČRo a ČT. Hlavní výsledek? Požadavek na zkomplikování života „prokremelským webům“.

Hlavní „osobnosti“ na této konferenci byly dle pozvánky poslanci Ivo Gabal (KDU-ČSL) a Helena Langšádlová (TOP 09). Sekundovali pornoherec Jakub Janda – Evropské hodnoty a Jakub Kalenský – Stratcom, což je instituce Evropského parlamentu zaměřená mimo jiné na boj s tzv. ruskou propagandou. (Jakub Kalenský je bývalý novinář, působil například v Lidových či Hospodářským novinách a v České televizi. Loni byl vybrán do týmu „expertů na potírání ruské propagandy“, který řídí vysoká evropská představitelka pro zahraniční a bezpečnostní politiku Federica Mogheriniová – pozn. Šifry.)

Na této konferenci jsem nebyl a ani jsem zatím nenašel nikoho, kdo tam přímo byl, a předpokládám, že se tam dostaly jen k pořadateli přátelské osoby. Že se časem objeví záznam, je sice možné, ale odhaduji, že spíše nepravděpodobné. Avšak ono zatím stačí to, co Ivan Gabal pronesl v ČT.

Za hlavního nepřítele byly u nás označeny tzv. prokremelské weby a internetem koluje seznam 42 stránek sestavených slovenským demagogem Jurajem Smatanou. (Je na něm například i web nwoo.org, se kterým Šifra spolupracuje a jehož je autor tohoto textu Jan Korál editorem.) Dříve byly tytéž weby označeny jako nebezpečné kvůli šíření konspiračních teorií.

Už v minulém roce prohlašovali někteří čeští poslanci (např. Miroslava Němcová), převážně z ODS, TOP 09 a KDU-ČSL, že jsou tyto weby nebezpečné, a volali po jejich zablokování. Zatím se nedělo kromě řečí v médiích prakticky nic. Avšak nyní prohlásil Ivan Gabal, že se „konečně tomuto problému věnuje potřebná pozornost“.

Rusko prý věnuje úsilí pomocí médií rozložit „západní svět“ a jeho hodnoty a získat podporu pro své aktivity ve světě.

To hlavní, co Ivo Gabal prohlásil, bylo, že by se policie a výzvědné služby měly na weby šířící prokremelské postoje zaměřit, zjistit, kdo za nimi stojí, kdo je podporuje, jak jsou financované, a začít jim „legálními nástroji“ znepříjemňovat život.

Jak to bude v praxi vypadat, se teprve ukáže, ale už nyní je jasné, že jsme zase o krok blíže totalitnímu systému, jenž se podobá minulému režimu, který různými a často tvrdými způsoby potíral projevy nesouhlasu s fungováním státu, a projevoval tak svou zločinnost a pokrytectví. Tenkrát se bojovalo proti imperialistické propagandě, dnes proti té „prokremelské“.

Ona protiruská propaganda je ve své podstatě stále stejná a omílá stále tytéž fráze. Je to úplně stejné i v dalších amerických a evropských mainstreamových médiích.

Zdá se, že informační válka, ve které se nacházíme, u nás vstoupila do další fáze. Kdo se stane obětí? Kdo přežije? Kdo zvítězí? Bude to Pravda?

Víte dobře, že je to i na vás.

Fčil, hrrrrrr na NĚ!

Jan Korál, www.nwoo.org

Zdroj: http://www.nwoo.org/2016/02/29/z-konference-kremliv-watch-je-treba-zneprijemnit-pro-kremelskym-webum-zivot/