Německé rádio MDR (Mitteldeutsche Rundfunk) při svém výzkumu odhalilo něco velmi znepokojivého. V německých mešitách dochází k sexuálním deliktům, ale jen málo obětí zneužívání to ohlásí. Tým rádia MDR ale hovořil s těmi, kteří prolomili zeď mlčení.

Jedním z nich je šestiletý chlapec, který navštěvoval hodiny koránu v berlínské mešitě. Chlapec o svém zneužití řekl matce až o několik hodin později. Stalo se to jen proto, že jeho zranění byla velmi nápadná.

Chlapec celou věc matce popsal takto: „Učitel koránu mě vzal na záchod, protože tam pro mě schoval sušenky a džus.“ Na záchodě učitel chlapce vysvlékl a potom mu vyhrožoval, že ho zabije s celou rodinou, pokud o tom bude někde mluvit.

Rodiče zavolali záchrannou službu. Z lékařské zprávy vyplynulo, že chlapec mohl být znásilněn. Podle této zprávy policie a státní zastupitelství vyšetřuje údajného pachatele, který ve své třídě učil celkem 70 dětí a nyní se usadil v zahraničí.

Rozhlasová stanice MDR požádala o informace všechna policejní oddělení ve větších městech v Německu. Výsledek? Za posledních pět let byly ohlášeny pouze čtyři případy.

Psychiatr Mimoun Azizi stanici MDR sdělil, že zneužívání dětí v mešitách je vážný problém. Dospělí by mu řekli, co se s nimi stalo, když byli ještě dětmi. Mimoun Azizi řekl: „Za posledních 15 let se skutečně častěji věnuji pacientům, kteří byli opravdu zneužívaní.“

V mešitě na záchodě

Mezi oběťmi jsou nejen němečtí muslimové, ale i takzvaní uprchlíci. Sdělili, že v mešitě zažili stejný druh zneužívání jako v zemích svého původu. Totéž platí pro mladého muže z Libye, který hovořil s MDR. Vyprávěl, že byl ve své vlasti několik let zneužíván ve škole, kde se vyučoval korán.

„Bylo to vždy na záchodě v mešitě. Tam jsem také viděl, jak jsou znásilňované ostatní děti. Šel jsem do jiné školy koránu, ale bylo to tam stejné,“ řekl Libyjec. Dnes tyto školy nenávidí.

Ve zprávě stanice MDR oběti zneužívání předpokládají, že imámové a učitelé koránu páchají podobné věci i na dětech v Německu. Mladík si myslí, že zná důvod, proč oběti většinou mlčí. „Aby o tom lidé mluvili, tomu brání náboženské důvody, protože imám je svatý. Proto si může dělat, co chce.“ Rodiny dětí proto podobné incidenty kryjí.

Centrální rada muslimů podepsala koncepci ochrany

Podobně jako německé křesťanské církve ve věci prevence zneužívání spolupracuje i Centrální rada muslimů. Centrální rada, jako jediné sdružení muslimů v Německu, letos podepsala dohodu, která zavazuje všechny pedagogy a vychovatele předložit osvědčení o bezúhonnosti. Kromě této koncepce ochrany zajišťuje pravidelné školení zaměstnanců o sexuálním násilí.

Podle údajů MDR jsou v důsledku tohoto výzkumu otevřené dohodě i další muslimské asociace.

Ať už je člověk u satanistů, křesťanů, nebo muslimů, rozdíl není příliš velký. Všude se systematicky a dlouhodobě zneužívají děti. Ačkoliv se nám různá média a náboženské instituce snaží namluvit, že se jedná o výjimku nebo náhodný exces, opak je pravdou. Zneužívání dětí se v poklidu odehrává desítky, někdy i stovky let…

Pokud se Vám naše práce líbí, podpořte ji. Objednejte si předplatné tištěného měsíčníku Šifra, jeho digitální verzi nebo kombinaci obojího.

Můžete nás také podpořit dobrovolným příspěvkem.

Jan Běhůnek, homaterapie.cz

Zdroj: http://www.focus.de/politik/deutschland/mdr-legt-taten-offen-schweigen-weil-imam-heilig-ist-recherchen-offenbaren-kindesmissbrauch-in-deutschen-moscheen_id_7927839.html?fbc=fb-shares