Až polovina manželství v ČR končí rozvodem. Tato manželství nejčastěji trvají tři až pět let, i když průměrná délka manželství je u nás podle Českého statistického úřadu třináct let.

Pokud chceme pátrat po příčinách, je možná potřeba položit si následující otázku: Co nás tak přitahuje k lidem, kteří nám nakonec vždycky ublíží? Zajímavý článek se nedávno objevil na webu bodymindsoulspirit.com.

Uvážíme-li fakt, že aktuální procento rozvodovosti v USA se pohybuje rovněž kolem 50 %, je jasné, že ženy i muži už pociťují jisté zklamání z opačného pohlaví. Tento trend nutí lidi přehodnocovat priority, více inklinují k tomu být single a oddalovat vstup do manželství. Ve zkratce, obě pohlaví raději sázejí na bezpečnou kartu a nevstupují do dalších vážných svazků, aby se vyhnuli dramatům pastí a omluv. Mnoho mužů si přesto nebo proto stále více láme hlavu tím, proč ženy přitahují špatní muži, takzvaní „bad boys“, a naopak ženy zase dumají, proč jim nestačí hodní chlapci.

Jsou to právě ženy, které mají pověst těch, kdo si hrají s ohněm, když randí s partnerem, jenž pro ně není „vhodný“, ale muži si s ženami v tomto ohledu nemají moc co vyčítat, neboť i je přitahují nesprávné typy žen. Co je vede k tomu podvádět své přítelkyně s roztomilými, krásnými a nemravnými ženami?

Bez pochyby, přitažlivostí to všechno začíná. Je to alfa a omega celého problému. Bez přitažlivosti není nic. Hodní lidé zkrátka nejsou tak atraktivní.

Atraktivita ale není jen o tom vypadat dobře. Je to kombinace mnoha faktorů. První předností znázorňující atraktivitu je sebevědomí. Je trochu smutné, že devět z deseti lidí oplývajících přehnaným sebevědomím a sex appealem je arogantních a nafoukaných. Na milé lidi takový model nesedí.

Všimli jste si někdy, jak všichni ti úžasní kluci a holky na škole pak byli později ve svém životě obyčejní/průměrní? Je to proto, že tito lidé proplouvali skrze svá teenagerská léta, aniž by se museli snažit přitahovat pozornost druhých. Jenže když se tito „kdysi populární“ lidé vrhnou do skutečného světa, randění je najednou o něčem jiném: jsou to postoje a charisma, na čem záleží, to je to, co získává pozornost ve skutečném světě!

Samozřejmě je tu také mnoho lidí, kteří jsou hezcí, milí a inteligentní a zdají se být dokonalí..A to druhé lidi přitahuje, a když zavětří takovou kombinaci „dokonalosti“, bez ohledu na to, zda jde o realitu či jen zbožné přání, touží k sobě najít záplavy podobných „dokonalých“ lidí, aby se cítili dobře.

Na druhou stranu ale lidi, kteří jsou single, si často kladou otázky typu: „Proč by měl atraktivní a skvělý člověk mít zájem zrovna o mě – proč bych se měl/a někomu takovému líbit?“ A pak si hledají i důvody jako: „Musí to být blázen, nebo je s ním něco špatně…“

Lidé se obecně cítí lépe, když nerandí s tak dokonalými protějšky. Pro pocit, že jsme si rovnocenní a nikdo není lepší než ten druhý.

Nebuďte proto tak skeptičtí, pokud potkáte někoho báječného, kdo má zájem o romantické seznámení. Může být stejně dobrý i stejně špatný, jako kdyby byl ošklivý. Když najdete rovnováhu mezi atraktivitou, chemií a sebehodnotou, jste na dobré cestě usadit se s osobou, kterou si skutečně zasloužíte.

To, kdo to bude a jestli bude stát za to, je otázka druhá.

Simona Patelisová

Zdroje: http://www.bodymindsoulspirit.com/why-we-are-often-attracted-to-the-wrong-people/, https://www.czso.cz/csu/czso/rozvodovost