Vtipné video, které musíte vidět: Jak Donald Trump zatočil s Obamou i se Sorosem

V ohnivé atmosféře blížících se amerických voleb, nejsledovanějších a podle mnohých nejdůležitějších na celém světě, najdeme hodně politických i satirických projevů. Některé ve formě protestů a veřejných odsuzování toho či onoho, zejména nejvíce vyčnívajícího a kontroverzního Donalda Trumpa, nebo také agresivní a skoro až útočný projev na podporu Hillary Clintonové od bývalé ministryně zahraničí USA Madeleine Albrightové, v němž naznačila, že pro „ženu, která nepomáhá jiným ženám, je v pekle speciální místo“.

Kde obě tyto dámy skončí, nechme raději na Luciferovi. Nicméně pro všechny nadšené, pobouřené nebo pobavené diváky této předvolební komedie je také speciální místo, a to na YouTube.

LÍBÍ SE VÁM WEB ŠIFRY? SEZNAMTE SE I S JEDINEČNÝM MĚSÍČNÍKEM ŠIFRA A PŘEČTĚTE SI CELÉ ČÍSLO NA UKÁZKU ZDARMA.

Regenračné centrum

Z široké škály vtipných remixů, kreací či jen komentářů vybrala Šifra jedno video, jejž vytvořili autoři blogu www.aryanwisdom.com nám přišlo natolik zábavné, že jsme se rozhodli jej přeložit a podělit se. Suverénně nejzábavnější z kandidátů na amerického prezidenta Donald Trump zde figuruje jako legendární spartský král Leonidas ve zkrácené verzi filmu 300: Bitva u Thermopyl. Příběh filmu je totiž podobný tomu, co Trump tvrdí o své vlastní kampani – tažení proti přesile za účelem zachránit svou zemi, její svobodu a tak dále.

Zároveň jsou nepřátelé Leonidovi i celého Řecka znázorněni jako reální protivníci Trumpa, potažmo Ameriky a nás ostatních – zejména prezident Obama, protikandidáti jako Hillary Clintonová a v roli hlavního nepřítele, perského Xerxe, vystupuje nechvalně známý miliardář George Soros, jenž proslul systematickým financováním krvavých převratů po celém světě a všech špinavostí, které si jen dovedeme představit.

A co udělá Trump se svými protivníky? Za pozornost stojí zvlášť osud dosluhujícího prezidenta Obamy, jenž ve videu dopadne (z výšky) podobně neslavně jako jedna vedlejší postava z Hry o trůny.

Jan Petrák, časopis Šifra