Ne, tohle není další střípek z kampaně Me too. Tohle je tvrdá realita dnešního Německa. Minulý týden spatřila chůva s malým dítětem zvláštní scénu, kterou vyfotografovala. Na „dětském statku“ v Görlitzu se sexuálně ukájel na malém poníkovi mladý muž. Novinám Berliner Morgenpost to potvrdila jedna zaměstnankyně statku.

K incidentu došlo minulý týden v pátek kolem 15. hodiny. Amanda F. (jméno je záměrně změněné) incident popsala pro jedny z nejčtenějších berlínských novin takto: ,,Moje chůva chodila s naším synem v görlitzkém parku a museli se tam dívat na muže, který se pohlavně ukájel na poníkovi.“ Chůva jí svůj otřesný zážitek vyprávěla, a o případu už nechce mluvit. Scéna byla totiž až příliš traumatizujcí.

Zaměstnankyně „dětského statku“ novinářům z Berliner Morgenpost řekla, že chůva se zachovala duchapřítomně. Muže při činu vyfotografovala a okamžitě to oznámila zaměstnanci dětské farmy. Zaměstnanci následně zavolali policii. Mladík si všiml, že ho při činu někdo pozoruje, zvíře pustil a zmizel v parku.

Hlídači parku muže podle fotografie hledali, našli a zadrželi ho až do příchodu policie. Policie zjistila jeho osobní údaje. „Dostal zákaz vstupu na statek (Hausverbot),“ sdělila zaměstnankyně. „Pokud se znovu vrátí, budeme o tom informovat. To se nám ještě nestalo.“ Incident byl ohlášen a policie potvrdila obžalobu z porušení zákona o dobrých životních podmínkách zvířat a „pobuřování a obtěžování veřejnosti sexuálními činy“ proti 23letému rodilému Syřanovi. Alespoň papírově. Jelikož německý stát přijímá Syřany bez problémů, spousta migrantů dorazila na falešné syrské pasy, které se prodávaly například v Turecku. Deviant proto může být odkudkoli.

Dětské zoo v Görlitz je oblíbené zejména u mladých rodin. Jsou v něm dva poníci, dva osli, půl tuctu ovcí a koz a asi deset kuřat, kachen a králíků. „Zde se odehrávají pozitivní věci během celého roku,“ říká zaměstnankyně. „Je škoda, že jsme nyní spojováni s takovou událostí.“

Podle článku 183a trestního zákona se v Německu „pobuřování na veřejnosti“ trestá odnětím svobody až na jeden rok nebo pokutou. Porušení dobrých životních podmínek zvířat se trestá odnětím svobody až na tři roky nebo pokutou, pokud zvíře trpělo značnou bolestí.

Pokud se Vám naše práce líbí, podpořte ji. Objednejte si předplatné tištěného měsíčníku Šifra, jeho digitální verzi nebo kombinaci obojího.

Můžete nás také podpořit dobrovolným příspěvkem.

Jan Běhůnek, homaterapie.cz

Zdroj: https://www.morgenpost.de/berlin/polizeibericht/article212502451/Junger-Mann-vergeht-sich-sexuell-an-Pony-im-Goerlitzer-Park.html