Slavná herečka Whoopi Goldbergová chytila amok poté (i když částečně ho už měla předtím), co jí soudkyně Jeannine Pirrová v televizní show The View (Pohled) řekla, že má „syndrom zatemnění mysli Trumpem“.

Hádka se strhla ve čtvrtek kolem nové knihy soudkyně Pirrové, která vyšla pod názvem Lháři, zrádci a liberálové, kde píše o protitrumpovském spiknutí. Na autorku se odpůrkyně Trumpa ve studiu vrhly jako dravci na svou kořist, ale ostřílená autrka a bývalá soudkyně se nedala. Výsledkem byl obrovský konflikt, který pokřacoval i po skončení pořadu.

Nejprve se vtipkovalo na autorčin účet, ale v jedné chvíli se pořádně přiostřilo. To když při neustálém pokřikování herečky Whoopi Goldbergové soudkyně utrousila zprvu nevinně vyhlížející poznámku o tom, že herečka trpí „syndromem zatemnění mysli z Trumpa“, a přitom na ni ukázala. A to neměla dělat, neboť se herečka rázem proměnila v lítou fúrii, která začala křičet, jako by ji na nože bral.

„Vy jste na mě ukázala?“ přešla do protiútoku Goldbergová. „Ano,“ řekla soudkyně. „Podívejte se, já netrpím žádným takovým syndromem, trpím něčím úplně jiným. Jsem unavená z toho, jak lidé v téhle zemi začínají konverzaci tím, že Mexičané jsou lháři a znásilňovači. Jsem unavená z toho, jak lidi začínají mluvit v téhle zemi. Je mi 62 let. V prezidentském úřadu jsem zažila hodně lidí, se kterými jsem nesouhlasila. Ale nikdy jsem nic takového jako teď neviděla. Neviděloa jsem nikoho s takovou nenávistí a pohrdáním.“

A už se nezastavila. „Určitě se na tenhle pořad nedíváte, takže nevíte, čím trpím. Trpím nemožností přijít na to, jak to spravit. To je můj problém. Ale jedna věc, o které jste mluvila a která mě zajímá, je deep state, skrytý stát. Jak dlouho tady je a kdo ho řídí?“

Goldbergová se v mainstreamové televizi dotkla velmi důležitého tématu – skrytý stát je stínová nadnárodní vláda operující v zákulisí, zájmové skupiny, které skutečně řídí a ovládají nejen USA. Psali jsme o něm zde, zde i zde.

„Dobře, odpovím vám na otázku.“ – „Já jsem vám ale žádnou nepoložila,“ šílela Goldbergová, která vypadala, jako když nacvičuje nějakou roli v černé komedii.

Regenračné centrum

Podívejte se na video, jak Goldbergová úplně ztratila sebekontrolu a raději utnula pořad reklamou. Po reklamě se Goldbergová divákům za své jednání omluvila-neomluvila slovy, že tohle sice často nedělá, ale přece se nenechá obviňovat z toho, že je hysterická. Jak to jen někoho mohlo napadnout, že?

Paní Spirrová později onoho dne vystoupila ještě v jiném pořadu – Sean Hannity´s radio show a popsala, co se dělo po skončení pořadu. Když jsem odcházela, Whoopi mi řekla ,jdi do prdele, vypadni do prdele z téhle budovy´. Zeptala jsem se nevěřícně, jestli mi tohle opravdu říká, a na to jen řekla ano, vypadni do prdele z téhle budovy. Křičela na mě a šla jsem z budovy televize jako spráskaný odkopnutý pes. „Nikdy se ke mně nikdo takhle nechoval. Byla jsem otřesená.“

Inu, není nad takovou názornou lekci liberální demokracie.

Pokud se Vám naše práce líbí, podpořte ji. Objednejte si předplatné tištěného měsíčníku Šifra, jeho digitální verzi nebo kombinaci obojího.

Můžete nás také podpořit dobrovolným příspěvkem.

Milan Vidlák, časopis Šifra