Foto Wikimedia Commons

Známý britský europoslanec Nigel Farage se na půdě Evropského parlamentu opět jednou rozjel a stálo to za to. Tématem byl George Soros a jeho extrémní vliv v Bruselu. Farage za projevů nelibosti v sále vyslovil obavu, že možná sledujeme největší mezinárodní politické spiknutí v dějinách. A připomněl, že v europarlamentu působí více než 200 poslanců, které Sorosova neziskovka Open Society považuje za oddané spojence, a dokonce o tom vydala knihu, o které již Šifra informovala.

Nigel Farage reagoval na informaci eurokomisaře pro hospodářství, měnu a daně Pierra Moscoviciho, který referoval o tématu boje proti offshorovým společnostem. „Tyto uniklé dokumenty zveřejnilo Mezinárodní konsorcium investigativních novinářů. Co nám pan eurokomisař neřekl a co je podle mě relevantní, je to, že toto pátrání financoval George Soros,“ prohlásil Farage a v sále začalo být horko.

„Pokud mluvíme o offshorových penězích, pokud mluvíme o politické subverzi, pokud mluvíme o mezinárodních politických spiknutích, je podle mě otázkou, zda se nedíváme špatným směrem,“ pronesl Farage a dodal, že to říká proto, že nedávno George Soros poslal své neziskové organizaci Open Society 18 miliard dolarů. „A tato organizace agituje za nerušený pohyb lidí a podporuje nadnárodní struktury, jako je EU,“ připomněl europoslancům a pokračoval: „Jeho vliv tady a v Bruselu je mimořádný. Organizace Open Society se sama chlubí, že jen v loňském roce měla 42 jednání s Evropskou komisí. Dokonce publikují knihu svých spolehlivých přátel v Evropském parlamentu. A na tom seznamu je celkem 226 jmen. Včetně toho vašeho, pane eurokomisaři,“ ukázal na Moscovichiho, který vše sledoval s křečovitým úsměvem.

Regenračné centrum

„Pokud tedy máme diskutovat o politické a finanční transparentnosti, tak do toho. K těmto 226 z nás směřuji celkem férovou otázku: Dostali jste někdy přímo nebo nepřímo nějaký příspěvek od Open Society? Kolik jejich akcí jste navštívili? Můžete poskytnout seznam vašich setkání, na kterých byl i George Soros?“ Křik v sále rostl, ale Farage se nedal: „Tento parlament by měl zřídit zvláštní vyšetřovací komisi, která by tento vliv prošetřila. Říkám to s obavou, že můžeme čelit tomu největšímu mezinárodnímu politickému spiknutí v dějinách.“

Pokud se Vám naše práce líbí, podpořte ji. Objednejte si předplatné tištěného měsíčníku Šifra, jeho digitální verzi nebo kombinaci obojího.

Můžete nás také podpořit dobrovolným příspěvkem.

-vid-