VIDEO: Studenti v Praze šikanovali učitelku. Ta za jejich řádění zaplatila životem

Studenti Střední průmyslové školy v Praze-Strašnicích šikanovali svoji 55letou učitelku způsobem, který vyráží dech. Podle televize Nova Ludmilu W. tahali za vlasy, bili i ohrožovali pyrotechnikou.

Svoje praktiky si násilníci natáčeli a po její smrti začali obvolávat média s cílem vydělat na prodeji videozáznamů šikany zoufalé učitelky.

Většina studentů přitom hodnotila učitelku jako „neskutečně hodnou“, což bylo, zdá se, zároveň příčinou toho, že se stala tak snadným cílem tyranizování.

„Tři chlapci ji v hodinách tahali za vlasy, kopali do zadku, házeli po ní věci, například mandarinky, anebo ji zamkli ve třídě. Před Vánoci jí dali do ruky petardu s tím, že je to prskavka a že si chtějí udělat předvánoční atmosféru,” řekl jeden ze svědků.

Nebohá učitelka, která na škole působila rok, prý stále častěji na kolegy a studenty působila zmateně, až nakonec po dlouhém trápení před několika dny ve škole zkolabovala a skončila na psychiatrii, kde následně zemřela. Po zjištění těchto závažných skutečností je jasné, že ji k tomu dovedlo peklo, které zažívala každý den ve škole.

Případem se začala zabývat kriminální policie a školská inspekce. Jedna z otázek, na kterou by mohli začít hledat odpověď, je ta, proč nikdo učitelce v nesnázích nepomohl, proč ostatní studenti neřešili situaci s vedením školy a jak je možné, že kolegové ve sborovně nepostřehli, že je něco silně v nepořádku.

-red-

Zdroj: http://www.hlavnespravy.sk/ceski-studenti-usikanovali-ucitelku-na-smrt/744291