Video: Ruský raketomet Žhavé slunce znemožňuje islamistům i dýchat

Namísto „úplně zrezivělých lodí ruské armády“, které popisovala západní média, v posledním měsíci vytasili Rusové v Sýrii supermoderní zbraně, jež údajně šokovaly západní analytiky. Píše to ve svém článku novinář Brandon Livesay na australském serveru 9news.com.au.

Jako příklad zmiňuje raketomet Blazing Sun, jenž kropí pozice islamistů v horách a kromě toho, že zasahuje přesně cíl na obrovskou dálku, obrovská exploze dosahující teplot přes 1000 °C krom toho ještě spálí všechen kyslík v okolí, a tak znemožňuje nepřátelům dýchat. Tuto zbraň podle autora mají Rusové ve výzbroji už dlouho, ale teprve teď je možné vidět, jak doopravdy funguje.

Netušené schopnosti mají i rakety s plochou dráhou letu, které startují z lodí v Kaspickém moři – ty jsou schopny překonat vzdálenost 1500 km a zlikvidovat pozice bojovníků v Sýrii. Americký analytik Garrett Campbell z Brookings Institution tvrdí, že něco podobného „se předtím zdálo být nemožné“. Campbell zároveň dodává: „Prakticky nikdo ze spojenců USA v NATO nedokáže dělat v nebi to, co předvádí ruská armáda.“

-miv-