Video: Migranti se v Římě střetli s policií poté, co okupovali budovu a odmítli náhradní ubytování. Zanechali za sebou neskutečnou spoušť

Italská policie se v noci na čtvrtek v Římě střetla se zhruba stovkou imigrantů, kteří od soboty přespávali na jednom z náměstí. Pořádkové síly nasadily i vodní dělo. Informovala o tom agentura Reuters.

Skupina imigrantů převážně z Eritreje, kterým Itálie udělila azyl, se na náměstí přesunula z přilehlé budovy. Tu okupovalo zhruba 800 lidí, než je odtud minulý víkend vystrnadila policie.

Policie prohlásila, že se rozhodla zakročit poté, co obdržela informace o tom, že by protestující, kteří odmítli nabídku radních na náhradní ubytování, mohli použít Molotovovy koktejly a plynové láhve.

Pokud se Vám naše práce líbí, podpořte ji. Objednejte si předplatné tištěného měsíčníku Šifra, jeho digitální verzi nebo kombinaci obojího.

Můžete nás také podpořit dobrovolným příspěvkem.

-red-

Zdroj: https://www.reuters.com/video/2017/08/24/clashes-in-rome-as-police-evict-refugee?videoId=372385530&videoChannel=1&channelName=Top+News