Rohatý čert turecké módní návrhářky pobíhá po katolickém kostele a lidem je to fuk. Foto Profimedia

Kostel svatého Ondřeje v Londýně poněkud nečekaně souhlasil s módní přehlídkou, která nesla více než přebytek okultní symboliky. Jednalo se o akci turecké návrhářky jménem Dilara Findikoglu v rámci londýnského Fashion Weeku, nicméně setkala se s pochopitelnou kritikou. Někteří dokonce označují její akci za „nic menšího než regulérní satanský obřad“.

Je s podivem, že představitelé tohoto kostela přehlídku dovolili, vzhledem k nepřebernému množství symboliky jak okultní, tak i čistě satanské. O návrhářce Findikoglu se říká, že je v módním světě rebelkou. Tato „rebelka“ proti módě se ale v mnoha ohledech drží mainstreamu a leckteré hvězdy jako Rihanna její výtvory nosí.

Regenračné centrum

Když se člověk podívá na fotky, těžko říci, jestli se z kostela stala okultní síň, nebo spíš zednářská lóže. Pozadí je přímo plné zednářské symboliky a dalších okultních symbolů, přičemž podlahu pokrývá ikonická šachovnice. Mišmaš symbolů spojuje typická zednářská dvojice sloupů, a mezi nimi se dokonce objevuje i další typický znak, písmeno G a převrácený pentagram. Samozřejmě paní návrhářka nezapomněla ani na vševidoucí oko, které ovšem používá každá druhá sekta či náboženství.

Je ovšem těžké, i když se třeba jedná jen o „umělecký projev“, necítit disharmonii a fakt, že démoni a Skulls & Bones (elitářská sekta ze Spojených států) do kostela zkrátka nepatří. Možná chtěla Dilara Findikoglu jenom „stylově“ poděkovat sponzorům.

Kostel svatého Ondřeje se za konání přehlídky nakonec omluvil s tím, že s londýnským Fashion Weekem spolupracuje dlouhodobě, ale o obsahu této přehlídky neměl tušení. „V dobré víře jsme tuto akci povolili, aniž bychom znali obsah této přehlídky předtím, než se uskutečnila. „Byla to evidentně chyba, a obsah této show nereflektuje křesťanskou víru naší církve. Ujistíme se, aby se příště nic podobného neopakovalo,“ uvedli představitelé v prohlášení.

Regenračné centrum

Více fotografií z přehlídky naleznete na https://vigilantcitizen.com/latestnews/satanic-fashion-show-inside-church-london-fashion-week/ 

Pokud se Vám naše práce líbí, podpořte ji. Objednejte si předplatné tištěného měsíčníku Šifra, jeho digitální verzi nebo kombinaci obojího.

Můžete nás také podpořit dobrovolným příspěvkem.

Jan Petrák, časopis Šifra