Typičtí Holanďani v Praze řádili jako utržení ze řetězu. Foto Policie ČR

Čeští policisté v pondělí zadrželi skupinu sedmi cizinců, která v sobotu večer napadla číšníka v centru Prahy a zbila jej proto, že se jim snažil vysvětlit, že na zahrádce restaurace nemohou píjet vlastní alkohol.

Cizinci na personál restaurace ve Vladislavově ulici zaútočili velice brutálně a v naprosté přesile. Jednoho z číšníků útočníci povalili na zem a mlátili jej pěstmi do hlavy a kopali. Z místa činu pak odjeli tramvají číslo 14. Číšník skončil na jednotce intenzivní péče a musel podstoupit operaci hlavy.

Celý konflikt naštěstí zaznamenaly průmyslové kamery. Na zatčení podle policie podezřelí reagovali překvapeně, neboť údajně netušili, že po nich pátrá policie. V Praze měli být na dovolené, a to nikoli poprvé.

Dopadeni byli agresivní muži díky tomu, že si jich všimla pozorná cestující. „K jejich dopadení výrazně přispěla všímavá cestující, která cizince poznala díky medializaci případu. (…) Kriminalisté budou nyní jednotlivé cizince podrobovat standardním úkonům trestního řízení,” řekl Novinkám.cz mluvčí policie Jan Daněk.

Muži jsou podezřelí ze spáchání trestného činu těžké ublížení na zdraví a výtržnictví, za což jim hrozí až deset let vězení. Novinky dále uvedly, že by se mělo jednat o občany Nizozemska. Policie má podezření, že se při svém pražském výletě dopustili minimálně jednoho dalšího napadení – nejprve osahávali českou dívku a pak zaútočili na jejího kamaráda, který ji bránil.

Pokud se Vám naše práce líbí, podpořte ji. Objednejte si předplatné tištěného měsíčníku Šifra, jeho digitální verzi nebo kombinaci obojího.

Můžete nás také podpořit dobrovolným příspěvkem.

-red-