Video: Americká armáda se s těžkými zbraněmi prohání po Rakousku, jež není v NATO. Přes tajnou službu NSA navíc USA z Vídně špehují celý stát

Třiadvacátého srpna se americký konvoj v hornorakouském šedesátitisícovém městě Wels postaral o pozdvižení. Vozidla amerických ozbrojených sil, naložená těžkými zbraněmi, zřejmě zabloudila a nesmyslně, bezcílně jezdila centrem města.

Regenračné centrum

Rakouské alternativní servery se rozhořčují, že je americká vojenská přítomnost v Rakousku protiprávní. Rakousko se prý zavázalo k trvalé neutralitě a cizí armáda nemá proto v zemi co pohledávat! Rakousko sice není členem NATO a obecně lidé považují Rakousko a Švýcarsko za neutrální země, není to ale pravda. Obě země totiž podepsaly se Severoatlantickou aliancí v roce 1995 Partnerství za mír (Partnership for Peace – PfP) a jsou členy Euro-Atlantic Partnership Council (EAPC).

Americká špionážní služba NSA má navíc v hlavním městě Vídeň několik budov, ze kterých sleduje datový provoz rakouských občanů, jak ukazuje následující reportáž.

USA samy sebe postavily do role světové policie, která v přední linii bojuje proti teroru. Zároveň ale teror ve světě financuje a podněcuje. V posledních desetiletích ve většině zemí, kam vkročily, způsobily obrovský chaos. Skutečnost, že americká armáda není schopná objet Wels, který má vybudovanou dopravní infrastrukturu s dobrým připojením na dálnici, může šokovat jen ty občany, kteří dosud nepochybovali o schopnostech „jediné“ světové velmoci.

Nejedná se o ojedinělý případ

Znovu a znovu občané Rakouska pozorují na západní dálnici (Westautobahn) konvoje americké armády. Například 19. června 2017 jelo okolo Ansfeldenu (Horní Rakousko) asi 17 amerických vojenských vozidel směrem na východ (viz obrázek). V roce 2016 vozidla americké armády dokonce bourala na rakouské dálnici Innkreisautobahn.

Během konfliktu na Ukrajině v roce 2015 USA pravděpodobně Rakousko použily k přesunu vojsk z Německa na Ukrajinu, k ruským hranicím. I když tam samozřejmě oficiálně nejsou, stejně jako Rusové. Otázka vojenských transportů přes Rakousko se dokonce dostala i do parlamentu. Mnozí si také pamatují na incident, kdy byli na letišti ve Vídni drženi těžce ozbrojení američtí vojáci. Další zprávy o vojenských konvojích najdete tady, tady a tady.

Pokud se Vám naše práce líbí, podpořte ji. Objednejte si předplatné tištěného měsíčníku Šifra, jeho digitální verzi nebo kombinaci obojího.

Můžete nás také podpořit dobrovolným příspěvkem.

Jan Běhůnek, homaterapie.cz

Zdroj: http://info-direkt.eu/2017/08/27/video-us-armee-blamiert-sich-mit-irrfahrt-durch-messestadt/