Video: Americká armáda se s těžkými zbraněmi prohání po Rakousku, jež není v NATO. Přes tajnou službu NSA navíc USA z Vídně špehují celý stát

Třiadvacátého srpna se americký konvoj v hornorakouském šedesátitisícovém městě Wels postaral o pozdvižení. Vozidla amerických ozbrojených sil, naložená těžkými zbraněmi, zřejmě zabloudila a nesmyslně, bezcílně jezdila centrem města.

Rakouské alternativní servery se rozhořčují, že je americká vojenská přítomnost v Rakousku protiprávní. Rakousko se prý zavázalo k trvalé neutralitě a cizí armáda nemá proto v zemi co pohledávat! Rakousko sice není členem NATO a obecně lidé považují Rakousko a Švýcarsko za neutrální země, není to ale pravda. Obě země totiž podepsaly se Severoatlantickou aliancí v roce 1995 Partnerství za mír (Partnership for Peace – PfP) a jsou členy Euro-Atlantic Partnership Council (EAPC).

Americká špionážní služba NSA má navíc v hlavním městě Vídeň několik budov, ze kterých sleduje datový provoz rakouských občanů, jak ukazuje následující reportáž.

Regenračné centrum

USA samy sebe postavily do role světové policie, která v přední linii bojuje proti teroru. Zároveň ale teror ve světě financuje a podněcuje. V posledních desetiletích ve většině zemí, kam vkročily, způsobily obrovský chaos. Skutečnost, že americká armáda není schopná objet Wels, který má vybudovanou dopravní infrastrukturu s dobrým připojením na dálnici, může šokovat jen ty občany, kteří dosud nepochybovali o schopnostech „jediné“ světové velmoci.

Nejedná se o ojedinělý případ

Znovu a znovu občané Rakouska pozorují na západní dálnici (Westautobahn) konvoje americké armády. Například 19. června 2017 jelo okolo Ansfeldenu (Horní Rakousko) asi 17 amerických vojenských vozidel směrem na východ (viz obrázek). V roce 2016 vozidla americké armády dokonce bourala na rakouské dálnici Innkreisautobahn.

Během konfliktu na Ukrajině v roce 2015 USA pravděpodobně Rakousko použily k přesunu vojsk z Německa na Ukrajinu, k ruským hranicím. I když tam samozřejmě oficiálně nejsou, stejně jako Rusové. Otázka vojenských transportů přes Rakousko se dokonce dostala i do parlamentu. Mnozí si také pamatují na incident, kdy byli na letišti ve Vídni drženi těžce ozbrojení američtí vojáci. Další zprávy o vojenských konvojích najdete tady, tady a tady.

Pokud se Vám naše práce líbí, podpořte ji. Objednejte si předplatné tištěného měsíčníku Šifra, jeho digitální verzi nebo kombinaci obojího.

Můžete nás také podpořit dobrovolným příspěvkem.

Jan Běhůnek, homaterapie.cz

Regenračné centrum

Zdroj: http://info-direkt.eu/2017/08/27/video-us-armee-blamiert-sich-mit-irrfahrt-durch-messestadt/