Během letošního podzimu řetězec diskontních supermarketů Penny začal místo čokoládového Mikuláše prodávat politicky korektního a homosexuálního Muže s kapucí v barvě duhy. O tom již Šifra psala. Amerika je ale před Evropou jako vždy o krok napřed. Nyní se objevila dětská kniha s černošským Santou Clausem, který má za manžela bílého vousatého kolegu.

Již v březnu vydavatel Harper Design oznámil vydání knihy pro děti pod názvem Santa’s Husband (Santův manžel). Santa je černý, homosexuální, vousatý muž, který je „ženatý“ se svým bílým kolegou. V průběhu prodejní akce oba Santové cestují po všech nákupních centrech na světě. Tato „výchovná“ dětská kniha se v obchodech objevila v říjnu.

Autor knihy je spisovatel Daniel Kibblesmith, ilustrace pocházejí od A. P. Quacha. Daniel Kibblesmith sdělil, že jako zdroj inspirace mu posloužil barevný Santa Klaus v jednom obchodním centru. Na Twitteru napsal: „Já a Jennifer Ashley Wrightová (jeho manželka) jsme se rozhodli, že naše budoucí dítě bude znát pouze jednoho barevného Santa Clause. Pokud uvidí bílého Santa Clause, řekneme mu: To je jeho manžel.“ Stručně řečeno, dětská kniha se tak snaží nevynechat vynechat politicky korektní stereotypy, až je to (tragi)komické.

Ohlasy v USA jsou rozpolcené. Někteří knihu Santa´s Husband považují za „originální průlom v bílé heterosexuální všednosti“. Chicago Tribune napsal: „Vánoční kniha ukazuje, jak je normální být jiný.“ Jiní knihu odmítli jako „čistou politickou propagandu“.

Pokud se Vám naše práce líbí, podpořte ji. Objednejte si předplatné tištěného měsíčníku Šifra, jeho digitální verzi nebo kombinaci obojího.

Můžete nás také podpořit dobrovolným příspěvkem.

Jan Běhůnek, homaterapie.cz

Zdroj: https://www.compact-online.de/usa-kinderbuch-mit-farbigen-homosexuellen-nikolaus/