Bývalý český prezident Václav Klaus v Německu prohlásil, že „bez přehánění je možné mluvit o válce v Evropě“, kde na jedné straně konfliktu stojí svoboda, demokracie a tradiční rodina, a na té druhé politická korektnost, multikulturalismus či šéfka německé vlády Angela Merkelová (CDU).

Klaus byl pozván na předvolební akci Alternativy pro Německo (AfD) v Hofheimu nedaleko Frankfurtu nad Mohanem. Na mítincích této politické strany český exprezident promlouvá pravidelně. „Bitevní seskupení, která stojí na obou stranách, jsou nám všem dobře známá: na jedné straně, a to je moje strana, stojí svoboda, demokracie, tradiční rodina a běžné v dějinách osvědčené lidské chování, suverenita evropských národních států, patriotismus, zahraniční cesty a pobyty namísto migrace,“ řekl Klaus, jenž svou řeč zveřejnil na webových stránkách svého Institutu.  Tato strana konfliktu je podle exprezidenta poměrně klidná, nenásilná, zdvořilá a připravená k diskusi. „Na druhé straně stojí politická korektnost, multikulturalismus, humanrightismus, feminismus, genderismus a agresivita homosexualismu, masová migrace, paní Merkelová, pánové Schulz (šéf SPD) a Juncker (šéf EK), nedobrovolná a nespontánní unifikace, centralizace, harmonizace a standardizace Evropy.“ Právě tato strana je podle Klause agresivní.

Regenračné centrum

Podobný vývoj ale můžeme vidět například i v USA.

Klaus v projevu tradičně varoval před masovou migrací, která představuje ohrožení evropské civilizace a kultury. Alternativu pro Německo vyzval k jednotě, protože jedině v ní podle něj dokáže odolat rostoucímu tlaku německého politického establishmentu.

Svěřil se také, že dlouhou dobu doufal, že by letošní volby v Německu mohly být opravdovými volbami, které něco změní, ale po výsledku voleb v Holandsku, Rakousku nebo Francii již tak optimistický není, a to i kvůli démonizování stran jako AfD a útokům proti nim a kvůli moci německých mainstreamových médií, která ruku v ruce s německými elitami zdatně manipulují veřejnost a potlačují svobodu myšlení a vyjadřování (což je stejné i v jiných zemích). Podle Klause je Německo největším bojištěm Evropy a právě tam se rozhodne o budoucnosti Evropy.

Pokud se Vám naše práce líbí, podpořte ji. Objednejte si předplatné tištěného měsíčníku Šifra, jeho digitální verzi nebo kombinaci obojího.

Můžete nás také podpořit dobrovolným příspěvkem.

-red-

Zdroj: http://institutvk.cz/clanky/974.html