Britský deník Daily Mail na svém webu napsal, že si v západoněmeckém Bornheimu opakovaně stěžovaly návštěvnice i pracovnice plaveckého stadiónu na slovní obtěžování ze strany azylantů. V bazénu bohužel došlo nejen k opakovaným slovním výpadům, ale i k fyzickým sexuálním útokům. Nejprve došlo k napadení školačky syrskými běženci, poté osmnáctiletý migrant osahával čtyřiapadesátiletou návštěvnici na intimních místech a snažit se ji líbat. Oběť od dalších útoků zachránil až pár, který slyšel její volání o pomoc.

„Říkám zcela jasně, že o našem respektu k rovnosti mezi muži a ženami nebudeme v Německu diskutovat,“ prohlásil Markus Schnapka ze sociálního úřadu města. (Doufejme jen, že nebude nikdo obviněn z rasismu a za toto rozhodnutí následně veřejně pranýřován.)

Ke stejnému opatření dospěl Mnichov, jenž se rozhodl rovněž kvůli množícím se sexuálním útokům nevpouštět nikoho z migrantů do centra pro volnočasové aktivity. Čerstvě zde například obvinili tři mladé uprchlíky z toho, že obestoupili sedmnáctiletou dívku, přičemž ji začali osahávat pod plavkami. Podle policie už byli zadrženi.

Německem hýbe i případ ze Štědrého dne, který vyšetřuje policie. Dvacetiletý azylant z Maroka byl obviněn ze znásilnění a pokusu o vraždu 24leté dívky. Tento násilník byl již předtím zatčen za krádež v Düsseldorfu, načež mu byly odebrány vzorky DNA. Díky nim byl krátce nato dopaden poté, co přizabil mladou ženu u hřbitova v Gelsenkirchenu. Útočník ji přepadl zezadu a mlátil ji až do bezvědomí, načež ji odtáhl na hřbitov a brutálně ji znásilnil.

Místní starosta Frank Baranowski k tomuto zvěrstvu řekl: „Je obrovská ostuda, že tento obviněný útočník patří mezi ty azylanty, kteří byli jen krátce předtím přivítáni naší zdejší komunitou v Gelsenkirchenu. Je to nejen obrovské pohrdání naší pohostinností, ale i nelidskost.“

A to je jen špička ledovce, která začíná unikat do médií. Jak již víme od policistů i žurnalistů, skutečný rozsah německé katastrofy je mnohem horší. O kolik, to si kvůli kombinaci cenzury úřední i mediální můžeme skládat sami jen z jednotlivých smutných střípků.

Milan Vidlák, šéfredaktor časopisu Šifra