V úterý v podvečer zaútočil kuchyňským nožem muž poblíž hlavního nádraží v Lipsku. Jeho obětí se stala šestapadesátiletá žena, která skončila s vážnými zraněními v nemocnici, napsal server týdeníku Focus.

O útoku informovala policie až ve středu ráno, moc sdílná ale tradičně nebyla a odmítla sdělit podrobnosti. Uvedla pouze to, že útočníkovi je 28 let a pochází z Libye. Ženu vážně zranil na rameni a ruce.

Útoky nožem se staly poslední dobou oblíbeným způsobem vedení boje radikálních přistěhovalců proti Evropě. Koncem července Palestinec, který pocházel ze Spojených arabských emirátů, zaútočil v Hamburku na zákazníky v supermarketu Edeka, v červnu napadli útočníci s noži lidi v Londýně a zabili osm lidí.

Druhý způsob, kterým najatí imigranti terorizují obyvatelstvo, je najíždění vozy do davu lidí. To předvedli ve stejné době teroristé ve Francii. Několik francouzských vojáků podle agentury Reuters utrpělo zranění poté, co do nich na severozápadním předměstí Paříže Levallois-Perret najelo auto. Policie nyní pátrá po řidiči vozu. Podle serveru Franceinfo je na místě šest zraněných vojáků z protiteroristické jednotky, z toho dva vážně. Starosta města Patrick Balkany incident nazval „netolerovatelnou agresí“. „Shledávám to zcela hanebným,“ uvedl.

Pokud se Vám naše práce líbí, podpořte ji. Objednejte si předplatné tištěného měsíčníku Šifra, jeho digitální verzi nebo kombinaci obojího.

Můžete nás také podpořit dobrovolným příspěvkem.

-red-