Ve vedení domu Rothschildů probíhá výměna generací. V létě Alexandre de Rothschild od svého otce Davida převezme předsednictví banky. Alexandre de Rothschild je zástupcem sedmé generace bankéřů, dynastie, která je považována za jednu z nejvlivnějších rodin na světě. Sedmatřicetiletý bankéř v létě převezme funkci předsedy banky Rothschild & Co od svého otce Davida a stane se capem di tutti capi. Dříve mimo jiné působil ve vlastních bankách u Bank of America a Bear Stearns.

Podle Financial Times se předání finančního impéria uskuteční v červnu 2018. Alexandre se má postarat o restrukturalizaci investiční banky poté, co v roce 2017 měla v Evropě nižší zisk než v roce 2016. Protože v celém bankovním sektoru došlo k určitému posunu, banka v této oblasti zůstala na pátém místě, konkrétně za JP Morgan, Goldman Sachs, Lazard a Bank of America Merrill Lynch. Morgan Stanley, Deutsche Bank, Citi, Credit Suisse a UBS se umístily stejně.

Nejnovější údaje, které byly zveřejněny v listopadu 2017, ukazují, že poradenské služby společnosti Rothschild Bank klesly o osm procent na 492 milionu eur. Poradenství představuje více než polovinu z celkového obratu (oficiálního). Mezitím vzrostl obrat v oblasti správy soukromého majetku a obchod s velkými zákazníky až o třicet procent. Celkově ve srovnání s předchozím rokem vzrostl obrat o šest procent na 852 milionů eur, zisk před zdaněním podle Financial Times stoupl o deset procent na 206 milionů eur.

David de Rothschild restrukturalizací a umístěním třetího dítě do dozorčí rady zajistil to, že samotná rodina nyní vlastní 49% podíl. Znamená to nárůst o 15 % od počátku roku 2017, kdy vlastní celých 58 % hlasovacích práv. Tím se opět posílila kontrola rodiny Rothschildů nad vlastní bankou.

Celkově skupina Edmond de Rothschild Group, do které patří i banka Rothschild & Co. v současné době spravuje aktiva ve výši přibližně 168 miliard dolarů. Stará se o ně 2700 zaměstnanců ve 31 pobočkách v 19 zemích světa.

Pokud se Vám naše práce líbí, podpořte ji. Objednejte si předplatné tištěného měsíčníku Šifra, jeho digitální verzi nebo kombinaci obojího.

Můžete nás také podpořit dobrovolným příspěvkem.

Jan Běhůnek, homaterapie.cz