Novinář Michael Hastings, který přispíval do časopisu Rolling Stone nebo do The Buzzfeed, zemřel v roce 2013 poté, co jeho auto narazilo do palmy, když na úplně rovné silnici v Los Angeles náhle zrychlilo, vyletělo z vozovky a po nárazu do stromu explodovalo. Bylo to jen několik hodin poté, co se svěřil mailem přátelům s tím, že je na stopě velké kauzy. Michael Hastings, válečný reportér a přední investigativní žurnalista, byl velmi hlasitým kritikem rozsáhlého špehování amerických občanů americkou vládou, přičemž své články hojně publikoval i v mainstreamových médiích.

Média po celém světě v posledních dnech informovala o tom, co se jevilo jako pravděpodobné už v době, kdy k této nehodě došlo. Jenže zatímco tehdy to byla jen nepodložená „konspirační teorie“, dnes…

Zásobárna tajných informací, které unikly z americké Ústřední zpravodajské služby (CIA), odhaluje, jak američtí agenti detailně zkoumali nabourávání softwaru aut na dálku kvůli provádění „nezjistitelných vražd“.

Ty pak mohly vypadat sebepodezřeleji, když lidé jako novinář Hastings nebo demoliční expert Danny Jowenko, který na videu detailně veřejně popsal, proč muselo být zřícení budovy Světového obchodního centra číslo 7 (WTC 7) v den útoků z 11. září 2001 řízenou demolicí, na rovných širokých cestách zdánlivě nepochopitelně vyjeli ze silnice; nicméně to bylo tak všechno.

Uniklé dokumenty situaci mění. Popisují totiž, že přesně to agenti prováděli, nebo se minimálně intenzivně zabývali tím, jak se nepohodlných lidí elegantně zbavovat.

Právě Hastingsova smrt byla podezřelá od samého začátku, jak kvůli podivnému způsobu nehody, tak samozřejmě k načasování. Bylo to těsně po publikování článku Proč demokraté milují špehování Američanů. Hastings byl hlasitým kritikem Obamovy administrativy.Například expert na boj proti terorismu Richard A. Clarke tuto havárii popsal jako „odpovídající kybernetickému útoku na vozidlo“. Vdova po Hastingsovi Elise a jeho bratr Jonathan však prohlásili, že nevěří, že by byl zavražděn. Ono také co měli říkat do novin…

Mainstreamová média tradičně všechny pochybnosti označila jako konspirační teorie a snažila se zpochybnit samotnou oběť nehody, tak jak to umí jen ona. Místo popisování tvrzení svědků, kteří vypovídali, kterak jeho Mercedes nepochopitelně zrychlil na maximum, než opustil silnici, až z něj létaly jiskry a šlehaly plameny, snazší bylo zpochybnit Hastingsův charakter a napadnout jeho slabiny.

Vědělo se, že po návratu z válek v Iráku a Afghánistánu, kde byl jako reportér, trpěl posttraumatickým stresem, a užíval některé ne úplně bezpečné látky. Faktem je, že v jeho těle byly po smrti nalezeny stopy marihuany a pervitinu, nicméně koroner prohlásil, že to nehrálo při nehodě sebemenší roli.

Představa, že by CIA mohla hacknout vůz a využít jej jako vražednou zbraň, byla zkrátka pro mnohé příliš divoká. Úniky ze CIA ale potvrzují, jak již bylo zmíněno, že tyto metody nejsou tomuto úřadu nikterak cizí.

Jedním z nejzajímavějších odhalení dokumentů s názvem Vault 7 (Trezor 7), je fakt, že CIA měla technologii, která jí umožňuje hacknout se do moderních aut nebo letadel a převzít na dálku řízení, a to čistě s úmyslem zabít cestující tak, aby to vypadalo jako nehoda. Ano, i letadel, takže by možná nebylo od věci podívat se pečlivěji i na 11. září 2001. Přečtěte si tento článek a mrkněte na inspirativní video níže:

Trezor 7 je sbírka uniklých tajných dokumentů americké Ústřední zpravodajské agentury (CIA). Pod tímto kódovým názvem vydala WikiLeaks zatím největší objem tajných dokumentů o této agentuře. Jde pravděpodobně o nejdůležitější zpravodajský únik od dob Edwarda Snowdena v roce 2013 ohledně totálního špehování všeho a všech.

Pokud se Vám naše práce líbí, podpořte ji. Objednejte si předplatné tištěného měsíčníku Šifra, jeho digitální verzi nebo kombinaci obojího.

Můžete nás také podpořit dobrovolným příspěvkem

-vid-