V průměru má každá žena za život cca 400 až 500 menstruací. Obvykle používají tampóny, vložky nebo slipové vložky. Ty jsou zatížené řadou látek, které lidskému zdraví neprospívají. Nyní je k dispozici nová technologie, která je propojená s chytrým telefonem. Kdo si nevšimne vyzvánění nebo vibrací telefonu, toho může dokonce upozornit blikání blesku. Právě tak nezameškáte okamžik, kdy si musíte vyměnit tampón.

Pokud si v rozrušení zapomenete deštník, žádný problém. Váš chytrý telefon zapípá, jakmile je vzdálenost mezi telefonem a deštníkem příliš velká. Také se může stát, že chytrý telefon zapípá znovu. Stažená aplikace Water Your Body vás totiž upozorní na to, že jste ve stresu a máte se rychle napít. Zároveň vám odpoví a upozorní vás na relevantní otázky ohledně zdraví a také na to, že si máte vyměnit svůj tampon.

Už je plný?

Ženy si uměly pomoc ještě před vynálezem tamponů. O alternativách již Šifra psala v tomto článku: Nejen kukuřice-většina tamponů a vložek je zamořena nebezpečným glyfosátem od Monsanta. Jak zareagujete, když zjistíte, že tampóny nejsou vyrobené z přírodních vláken, ale z GM bavlny, která je ošetřená rakovinotvorným herbicidem s glyfosátem? Nyní však přichází chytrý smart tampón…

První chytrý tampon je na světě

Jedna nová technologická firma přišla s produktem, který označuje jako první monitorovaný tampon na světě. Za cíl si klade usnadnit ženám život během jejich periody.

Tampon se jmenuje My.Flow a prostřednictvím technologie Bluetooth ženy upozorní, že je čas na výměnu. Je v něm totiž čidlo, které zaznamenává stav tampónu a data odesílá do aplikace v chytrém telefonu.

Tato technologie prý může být užitečná zejména pro mladé dívky, které jsou na počátku menstruačního cyklu. „Naším cílem je podpořit vzhled žen a utišit obavy z periody, se kterou se v určitém okamžiku potýká téměř 51 procent světa,“ říká Amanda Briefová.

Amanda Briefová svůj nápad vyvíjela na Kalifornské univerzitě. Potom odjela do Číny, aby tam svůj produkt představila: „Ženy to potřebují, neboť se nemohou podívat, zda je tampon plný. Často ho vyndají předčasně, což je nejen nehospodárné, ale i fyzicky nepříjemné.“

Regenračné centrum

V současné době Briefová a spoluzakladatel Jacob McEntire hledají finanční podporu pro svůj produkt a v roce 2017 počítají s jeho předběžným představením. Model s Bluetooth bude předběžně stát cca 50 dolarů a 13 dolarů zásoba tamponů na celý měsíc. Existuje tak naděje, že americké úřady a NSA nahlédnou opravdu až do nejhlubšího soukromí. Špionáž z vaginy tady ještě opravdu nebyla…

Pokud se Vám naše práce líbí, podpořte ji. Objednejte si předplatné tištěného měsíčníku Šifra, jeho digitální verzi nebo kombinaci obojího.

Můžete nás také podpořit dobrovolným příspěvkem.

Jan Běhůnek, homaterapie.cz

Zdroj: https://netzfrauen.org/2016/07/06/smart-tampon/