Světový fond na ochranu přírody (WWF) je jedna z největších a nejsilnějších organizací na ochranu přírody a zvířat na světě, která má sídlo ve Švýcarsku. Pro tuto organizaci je stále těžší udržet obraz lásky ke svým spolubližním, životnímu prostředí a zvířatům. Tento globální hráč s pobočkami ve víc než 80 zemích má kvůli svým skandálům opakovaný problém s vlastní pověstí a důvěryhodností. Exponovaní představitelé kážou vodu, ale skrytě pijí víno, nebo dokonce šampaňské.

Organizace s logem pandy byla založená v roce 1961 a je financovaná převážně ze sbírek. Podle vlastních údajů disponuje s rozpočtem 11,5 miliardy dolarů, které investuje do zhruba 13 000 projektů na ochranu zvířat a krajiny. Může se jednat i o působivou práci, která obepíná celý svět. Existuje ale několik černých míst, která tuto pozitivní image výrazně narušují. Aby se dosáhlo stanovených cílů, používají se praktiky, které by v etickém a morálním testu s velkou slávou propadly. Jde především o partnerství a aliance s korporacemi, které „zelené impérium“ pečlivě udržuje a je s nimi ve shodě. Novou vlnu nevole a rozčarování způsobila zpráva, že WWF na svých vlastních pozemcích rovněž spoluorganizuje nucený odstřel zvířat. 

Pokud se Vám naše práce líbí, podpořte ji. Objednejte si předplatné tištěného měsíčníku Šifra, jeho digitální verzi nebo kombinaci obojího.

Můžete nás také podpořit dobrovolným příspěvkem

Překlad a úprava: Jan Běhůnek, homaterapie.cz

Zdroj: http://www.rotorman.de/gutmenschen-pandas-weltenretter-dieimage-und-glaubwuerdigkeitskrise-des-wwf/