Party, kterou uspořádalo jedno studentské sdružení, se v Norsku postarala o velké pozdvižení. Oslava probíhala na motivy nacismu. Barmani nosili uniformy SS a podávali alkoholické nápoje se jmény jako Osvětim nebo Krev a čest. V nápojovém lístku, na kterém byl zobrazen Adolf Hitler jako hipster, se daly najít nápoje s názvy jako Blitzkrieg, Nacht und Nebel oder Luftwaffe, což se dá přeložit jako Blesková válka, Noc a mlha apod.

U vchodu stáli vyhazovači v SS uniformách ozbrojeni imitacemi zbraní. Rozdávali studentům vstupenky, na kterých byly nacistické kolky pro udělování víz nebo razítka s orlicí. Sál, kde se party konala, byl vyzdoben svastikami a nacistickými obrazy. Nakonec ne všichni studenti a hosté byli akcí v sousední místnosti, kde se studentské setkání konalo, nadšeni.

Pětadvacetiletá Maja Sandströmová, která z Östersundu přijela do Trondheimu, si myslela, že se účastní prog-rockové akce. „Byli jsme úplně šokovaní a nemohli jsme tomu uvěřit,“ řekla norským médiím. Vysvětlila také, že nápoj Osvětim v nápojovém menu byl podáván s kouřem. Potom se zeptala jednoho člena studentského sdružení, proč takový večírek vůbec zorganizovali. Odpověděl jí, že iniciály sdružení jsou SS, což je přivedlo k tomuto „vtipnému nápadu“.

Tale Bærland, vedoucí studentské unie v Trondheimu, se za party, která byla předčasně ukončena, omluvil. „Bylo tam několik barmanů, kteří měli dovoleno zúčastnit se politicky nekorektní party. Jakmile jeden nadřízený zjistil, o co se jedná, akci přerušil.“ Bærland zdůraznil, že studentská party určitě neodráží hodnoty studentské unie. Co tedy odráží, již ale neuvedl.

Každopádně je vidět, že ne na všechny Nory multikulturní a neomarxistická propaganda, kterou do nich valí média a politici pod tlakem den co den, funguje. Někteří zůstávají „sví“.

Pokud se Vám naše práce líbí, podpořte ji. Objednejte si předplatné tištěného měsíčníku Šifra, jeho digitální verzi nebo kombinaci obojího.

Můžete nás také podpořit dobrovolným příspěvkem.

Jan Běhůnek, homaterapie.cz