Už jste slyšeli o ohňovém rituálu Agnihotra, který pochází ze starobylých Véd, což je nejstarší vědění lidstva? Pro ty, kteří na webu Šifry nečetli náš článek Agnihotra: léčivý oheň a superzemědělství budoucnosti, připomínáme, že se jedná o malý oheň, který v současné době přináší velkou pomoc lidem a přírodě. Během Agnihotry se každý den ráno a večer pálí sušený kravský trus v měděné pyramidě.

Přesně při východu a západu slunce se recituje mantra a jako oběť se do ohně vhodí rýže promíchaná s ghí (přečištěné máslo). Všechny ingredience jsou přesně určené, protože mají speciální čisticí a harmonizační vlastnosti. S Agnihotrou se vyvolá obrovská a nádherná záplava energií na kterémkoli místě na světě. Přináší velké čištění země, vody a vzduchu, a vše v okolí zároveň naplní novou energií. Lidé, zvířata a rostliny z toho rituálu mají velký prospěch.

Již po celá desetiletí se tato starobylá, znovuobnovená a zjednodušená ohňová technika praktikuje na ekologickém statku Homa-Hof Heiligenberg. Předávají se tady cenné znalosti Agnihotry, které byly předány pro naši současnou dobu. Rovněž se zde vyučují ještě další ohňové techniky, které jsou známé pod názvem Jadžna nebo Homa. Každý měsíc se zde zdarma konají informační semináře a také mimo statek probíhají přednášky o Agnihotře. V současné době Agnihotru praktikují tisíce lidí v mnoha evropských zemích a po celém světě.

Ve zvláštní atmosféře se díky Agnihotře a dalším Jadžnám daří zejména rostlinám, které produkují velké plody. Lidé v ní načerpají nové a blahodárné síly pro svůj každodenní život. Popel, který při spalování vznikne, se může použít jako hnojivo k rostlinám, k energetizaci pitné vody, na výrobu hojivých mastí a tinktur. O účincích Agnihotry a popela existuje mnoho zpráv, které popisují jejich úžasné působení. V popředí ale stojí jiná myšlenka: Prostřednictvím ohně se nebi a zemi vrací něco z toho, co každý den hojně dostáváme. Přírodě se tak pomáhá s čištěním, léčením a energií.

Od roku 2011 se každý rok setkávají stovky lidí z celé Evropy na statku Homa-Hof Heiligenberg v malé vesničce Oberhaslach. Vyměňují si zde zkušenosti, učí se další ohňové techniky, zjišťují, jak se suší kravský trus a jak si vyrobit ghí. Letos si každý přinese své vlastní jídlo, což ušetří organizátorům mnoho práce. Můžete zde hovořit s ostatními lidmi, kteří praktikují Agnihotru, zažít zvláštní Homa atmosféru, najít odpovědi na vaše otázky nebo si koupit pomůcky na Agnihotru. Vyvrcholením na závěr je společná Agnihotra při západu slunce, kdy hoří několik stovek ohňů. Na pozemku je možné zdarma přespat ve stanu nebo v autě.

Tento rok se 7. letní setkání koná července 2017 od 14.00 hodin do 21.30 hodin

Srdečně vás zveme

Homa-Hof Heiligenberg, Verein für Homa-Therapie e. V.
Evropské centrum na podporu Agnihotry
Oberhaslach 6, Německo-88633 Heiligenberg, tel. +49 7552 938760 (německy)
www.homa-hof-heiligenberg.de

Kontakt und Anmeldungen per Mail an info@homa-hof-heiligenberg.de (německy, anglicky)

Přihlášky na letní setkání a kontaktní adresa pro Českou republiku:

Jan Běhůnek DiS jan.behunek@gmail.com nebo homaterapie.cz

Pokud se Vám naše práce líbí, podpořte ji. Objednejte si předplatné tištěného měsíčníku Šifra, jeho digitální verzi nebo kombinaci obojího.

Můžete nás také podpořit dobrovolným příspěvkem.