Starosta italských Benátek Luigi Brugnaro vyzval k tvrdšímu postupu proti potenciálním teroristům. Policie by podle něj měla bez milosti zastřelit kohokoli, kdo na ulici zakřičí Alláhu akbar. Reagoval tak na nedávné teroristické útoky v Barceloně, při kterých zemřelo patnáct lidí a více než sto vyvázlo se zraněním.

K tvrdému postupu vyzval podle serveru The Times na konferenci v Rimini. „V porovnání s Barcelonou, kde ještě nesáhli po žádné speciální ochraně, my posílíme. Pokud kdokoli vběhne na náměstí svatého Marka a zakřičí Alláhu akbar, tak ho sejmeme,“ prohlásil za potlesku účastníků konference.

Regenračné centrum

„Před rokem jsem tvrdil, že nestačí udělat čtyři kroky. Teď to budou tři. Řeknu to po našem – Ghe Sparemo (zastřelíme ho),“ tvrdí starosta Benátek. „Chtějí se dostat k Alláhovi. My je ale za ním pošleme ještě předtím, než stačí napáchat nějakou škodu,“ dodal benátský starosta podle serveru Krone Zeitung.

Brugnaro je dokonce připravený bojovat proti teroru osobně. Na závěr svého vystoupení si poklepal na svou příruční zbraň a prohlásil: „Nikdy jsem nebyl politicky korektní, právě naopak. Jsem připravený střílet, my všichni jsme připraveni střílet. Když se mě pokusíte zabít, mohu se bránit,“ řekl a přidal: „Konec s dobrým člověkem. Pokud mě chce někdo zavraždit, musím se bránit a v Benátkách se budeme bránit.” Připomněl tak případ z letošního března, kdy policie v Benátkách zadržela tři extremisty, kteří plánovali útok na most Rialto. Od té doby byla bezpečnostní opatření v jednom z nejnavštěvovanějších měst světa zpřísněna.

Starosta Benátek svá ostrá slova rozšířil i na problematiku ilegální migrace. Vyzval k blokádě lodí, které vozí uprchlíky ze severu Afriky do Itálie. Právě Itálie se v uplynulých měsících stala hlavním cílem běženců, kteří do Evropy proudí přes Středozemní moře.

Pokud se Vám naše práce líbí, podpořte ji. Objednejte si předplatné tištěného měsíčníku Šifra, jeho digitální verzi nebo kombinaci obojího.

Můžete nás také podpořit dobrovolným příspěvkem.

-red-

Zdroj: https://www.thetimes.co.uk/article/shout-allahu-akbar-and-you-will-be-shot-warns-luigi-brugnaro-mayor-of-venice-z7p79z8gr