Příběh Edwarda Snowdena, amerického „zrádce“, který vypustil do světa informace o nepřijatelných praktikách Národní bezpečnostní agentury NSA, je dobře známý. Když se jal zneuctít svou pracovní smlouvu ve prospěch veřejnosti a skryté ohavnosti odhalil, stát s ním jednal jako se zločincem nejvyššího stupně.

Když Hillary Clintonová v pdobně známé kauze smazala více než 30 000 emailů ze soukromého serveru vzápětí poté, co byla předvolána, a tak se svými právníky důkladně zničila veškeré důkazy, FBI se nakonec vyjádřila slovy, že žádný trest není pro Clintonovou nutný a nedoporučují stíhání. Člověku se zdravým rozumem nezbývá než kroutit hlavou.

Regenračné centrum

A to není zdaleka všechno. Hillary Clintonová už totiž roky čelí podezřením z těch nejhorších válečných zločinů, například účasti na svržení vlády v Lybii, což mimochodem prozradily právě její uniklé maily – ve světle posledních událostí se tak Snowdenova situace jeví z hlediska „spravedlnosti“ jako ještě o hodně absurdnější.

Čím to, že chování Clintonové kriminální není, a Snowdenovo ano? Jak sám napsal Edward Snowden v reakci na rozhodnutí FBI na Twitter: „Porušte pravidla utajení ve prospěch veřejnosti, a můžete se dočkat exilu. Udělejte to pro svůj osobní benefit, a můžete být prezidentem.“ O tom, jak bere Hillary Clintonová úplatky od korporací, jsme psali v článku Hillary Clintonová dostala od korporací „příspěvky“ (či úplatky?) ve výši 21 milionů dolarů.

Možné vysvětlení nabízí i kolosální střet zájmů, ve kterém se prezidentská kandidátka nachází poté, co její kandidaturu podpořil dosluhující prezident a stranický kolega Barack Obama. Těžko by asi proti Donaldu Trumpovi podpořil někoho, koho by jeho administrativa poslala do vězení. Spravedlnost? Ale jděte…

K tématu je ještě dobré připomenout, že v roce 2013 poskytla Hillary vrcholně pokrytecké interview, při kterém příhodně Snowdena zmínila s tím, že je zrádce, a whistleblowera nemilosrdně odsoudila (viz video níže).

Regenračné centrum

Pokud si prezidentský kandidát může dovolit takové věci a ještě z toho vytancovat tak snadno, vypovídá to nejenom o těžké korupci vyšších sektorů vládní správy, ale i o smutné nečinnosti zástupů lidí, kteří o zhůvěřilých činnostech své možné budoucí prezidentky i její rodiny nejen vědí, ale ještě ji mnozí hodlají dokonce dobrovolně volit.

Jan Petrák, časopis Šifra

Zdroj: http://www.trueactivist.com/the-fbi-wont-charge-hillary-clinton-so-edward-snowden-did-this/