Rodinný wellness hotel v městečku Seefeld přímo naproti golfovému hřišti skýtá ideální místo k odpočinku. A snídani vám tu přinesou v tyrolském kroji…

Kdybych si měl představit ideální místo k regeneraci těla i ducha, tedy lokalitu s krásnou přírodou, čistým vzduchem, pestrými možnostmi vyžití, luxusním wellness, vynikající kuchyní a službami na té nejvyšší úrovni, žhavým kandidátem by byl zcela určitě tyrolský Seefeld. Zvlášť v případě, že se člověk octne v luxusním hotelu Princess Bergfrieden.

Když hotel koupil v roce 2004 holandský podnikatel pan Aad Ouborg, předělal jej s pomocí architektů do moderního alpského stylu. Byla to pro něj srdeční záležitost. Do Seefeldu jezdil od dětství, a tak chtěl vybudovat místo, kde bude moci bydlet on i jeho přátelé. Ale využíval hotel i marketingově – když někdo nakoupil v jeho firmě, mohl vyhrát – mimo sezonu – pobyt v hotelu. Popularita hotelu šla v Holandsku strmě nahoru, což se projevilo na počtu klientů ze země tulipánů. „Teď máme hosty z celého světa, ale přirozeně nejvýznamnější zůstává podíl hostů z Německa, Holandska, Švýcarska, Itálie,“ říká mi usměvavý ředitel Jens Demetz, který vítá osobně své hosty přímo u vchodu.

On a jeho zástupkyně Sabine mají přímo na recepci zřízenou i svoji minikancelář tak, aby byli neustále co nejblíže klientům. Sabine se pohybuje v době snídaní i v kuchyni, kde má spolu s energickou Uli v tyrolském kroji na starosti hladký průběh snídaně. Snídaně, po které nebudete mít hlad až do večera. Tyrolský speck, alpské sýry, lahodné domácí omelety, spektakulární paštičky, fantastické džemy a kupa zeleniny a ovoce, v útulné jídelně s krbem je to tak na hodinu a půl. „Stále důležitější skupinou jsou a budou také Češi, neboť vzdálenost od Prahy je autem nějakých pět hodin, na rozdíl od Holandska, odkud je to osm nebo devět hodin,“ dodává šéf, který zůstal i po změně majitele v roce 2012, kdy hotel koupila jiná holandská společnost – Mountain Residences –, jež přistavila ještě jedno křídlo s apartmány. „Celý dům ještě jednou prošel úplnou rekonstrukcí, aby se hosté z jedné části hotelu nehádali, kdo má lepší pokoj,“ směje se Jens.

A výsledek stál za to. K bazénu, u kterého je krásně teploučko, přibyla ještě panoramatická eukalyptová sauna, z níž můžete vyjít přímo na zahradu chráněnou živým plotem, pára se simulovanou hvězdnou oblohou, masážní místnost i posilovna.

O Seefeldu se v Česku začalo mluvit v souvislosti s fotbalovým národním týmem, který sem už zhruba dvacet let jezdí na různá soustředění a neopomene toto kouzelné městečko vždycky pochválit.

Wellness je základSvé o tom ví i Jens Demetz, který vzpomíná především na mistrovství Evropy, jež se v Rakousku konalo v roce 2008. „V Seefeldu tradičně bydlel český národní tým, protože byl ale početný, sem by se nevešel. U nás bydleli všichni sportovní novináři. Na tři týdny měli zamluvený celý hotel, a když hrálo Česko poslední zápas ve skupině s Tureckem, všichni jsme fandili Čechům.“ Ti ještě dvacet minut před koncem vedli 2:0, ale poslední čtvrthodina vše otočila a Češi jeli domů. „Byli zklamaní nejen z porážky, ale hodně i proto, že tu chtěli zůstat další týden. Moc se jim tu líbilo a byli jsme jako jedna velká rodina. Zapíjeli jsme to Budvarem a Gambrinusem,“ usmívá se manažer. Čeští fotbalisté dobře vědí, proč jezdí zrovna do Seefeldu.

A Jens, který je napůl Dán a napůl Rakušan, jenž coby absolvent vysoké školy se zaměřením na turismus během své kariéry prošel těmi nejluxusnějšími hotely v alpských resortech Rakouska, Švýcarska i Německa, si výjimečnost třítisícového městečka dobře uvědo­muje. „Je založeno na kvalitní turistice. Ve srovnání s dalšími destinacemi je zde cenová úroveň určitě trochu vyšší, což přitahuje určitou skupinu hostů. Rozhodně nepatří mezi letoviska, kde se výhodně lyžuje a popíjí. Skupiny rozjařené mládeže jezdí jinam,“ vy­světluje.

Luxusní zařízení, luxusní výhled

Seefeld je super destinace po celý rok, na jaře, na létě, na podzim a samozřejmě v zimě. Hostům říkám: Seefeld není lyžařské místo, ale místo pro všechny zimní sporty. Můžete tu lyžovat, máme 270 kilometrů běžkařských tratí, sáňkovat, můžete si vyzkoušet biatlon na Cross Country Academy nebo se můžete jen tak procházet na stovkách kilometrů značených tras.“ Díky olympijským hrám, jež se konaly v Innsbrucku, je zde vybudována perfektní infra­struktura.

Předplaťte si do konce března na 12 výtisků tištěnou Šifru! Jeden nový předplatitel získá pobyt na 3 noci s bohatou snídaní v Hotelu Princess Bergfrieden zdarma. V naší soutěži vyhrává každý: ostatní získají k předplatnému šungitový přívěsek, pyramidu či destičku na mobil, nebo přírodní zubní kartáček.   

V Seefeldu je klidněji, ale v žádném případě nuda. Proto sem jezdí odpočívat jak přepracovaní byznysmeni, tak rodiny s dětmi. „Takoví jezdí hodně k nám do Princess. Často tři generace – prarodiče, rodiče i děti. Proto jsme vybudovali i velké apartmány.“ Když Jens říká velké, myslí velké. V části hotelu, jež se nazývá Residenz, jsou apartmány o velikosti 85 metrů čtverečních se dvěma ložnicemi, koupelnami, velkým obývákem spojeným s luxusní kuchyní a obrovskou terasou s výhledem na majestátní alpské vrcholy. Přes trojité sklo vás nemůže zvenku nic vyrušit. Ani jeleni, kteří v Seefeldu na podzim parádně troubí.

A proč byste měli vyrazit zrovna sem? „Hned naproti hotelu je golfové hřiště – naši hosté mají 30 % slevu. Je tu klid, ale za pět minut jste v centru. Antialergické povlečení, žádné koberce, kamenné a dřevěné materiály. V zimě staví skiautobus přímo přede dveřmi, to je fantastické. A je to blízko na Rosshütte,“ jmenuje Jens Demetz všechny výhody. Na Rosshütte jezdí lanovky až do 2063 metrů. Když je hezky, máte Seefeld jako na dlani.

Hotel Princess Bergfrieden patří vůbec k tomu nejlepšímu, co lze v Seefeldu, pověstném kvalitou svých služeb, najít. Při procházce městem objevíte nespočet hotýlků a penzionů, ale jako v každé správné pohádce, i v Alpách, za sedmero horami a sedmero řekami, platí, že princezna je prostě nejkrásnější.

Na konci března vyhlásíme na Facebooku jednoho výherce soutěže o pobyt v Hotelu Princess Bergfrieden. Ostatní účastníci soutěže, tedy všichni ti, kteří uvedou k objednávce tištěného předplatného Šifry na 12 výtisků do poznámky Soutěž, získají šungitový přívěsek, pyramidu či destičku na mobil, nebo přírodní kartáček. V poznámce k objednávce uveďte i Vámi preferovaný předmět. V případě, že tak neučiníte, pošleme Vám dárek dle našeho výběru.