Americký miliardář maďarského původu George Soros uzavře budapešťskou kancelář nadace Open Society Foundation, která se přestěhuje do Berlína. Ve čtvrtek večer o tom informoval rakouský rakouský list Die Presse.

Budapešťská kancelář, která funguje od roku 1984, bude podle fungovat do 31. srpna 2018; přechodně se pak přesune do Vídně a nakonec do Berlína.

Maďarská vláda proti Sorosovi dlouhodobě brojí, a dokonce připravuje zákon, který má zavést 25procentní zdanění nevládních organizací se zahraniční finanční podporou. Právě Sorosova nadace je známa tím, že pod rouškou filantropie ovlivňuje politické procey v různýc zemích a organizuje a spolufinancuje také státní převraty (například Majdan na Ukrajině).

Projednáváním zákona s pracovním názvem Zastavte Sorose zahájí činnost nový maďarský parlament, který vzešel z nedávných parlamentních voleb. V dubnových volbách drtivě vyhrála strana FIDESZ současného premiéra Viktora Orbána, která získala ústavní většinu se 133 křesly (ze 199).

To, že Open Society Fund zamíří do Berlína, není náhoda. Právně Německo je lídrem v liberálně-genderovo-multikulturních experimentech všeho druhu, které George Soros štědře podporuje a intenzivně prosazuje.

Aktivity George Sorose jsou velmi intenzivní i v České republice, zejména v Praze. Z Česka jej zatím ale nikdo nevyhání.

Pokud se Vám naše práce líbí, podpořte ji. Objednejte si předplatné tištěného měsíčníku Šifra, jeho digitální verzi nebo kombinaci obojího.

Můžete nás také podpořit dobrovolným příspěvkem.

Milan Vidlák, časopis Šifra