V německé veřejnoprávní televizi WDR již od roku 1985 běží populární a nekonečný seriál, který se jmenuje Lindenstrasse. Lipová ulice. Obsahem připomíná český seriál, který se jmenuje Ulice. Řeší se v něm různé rodinné, manželské, výchovné, pracovní či obchodní problémy běžných Němců. Nesmí v něm však chybět homosexuálové a jejich snahy o adopce dětí, transsexualita, ekologie a problematika sekt, konzum drog, vegetariánství a veganství, pravicový extremismus a náboženství.

Hodně zajímavý je díl 1084 z roku 2006, který se věnuje islámu. Tehdy ještě do Evropské unie žádné lodě neziskových organizací nevozily ekonomické migranty z celé Afriky. Běžný Evropan měl před dvanácti lety o islámu jen mlhavou představu. Proto je tento díl seriálu tak zajímavý. V tomto díle se mimo jiné odehraje přestoupení k islámu. Jinými slovy, německá televize národ připravovala na budoucnost. Náhoda? Těžko…

Lisa má zájem o islám, který den za den roste. Nejraději by ještě dnes večer doprovodila Murata do mešity. Murat se ptá a vrtí hlavou, jak na takový nápad přišla. Není totiž ani muslimka.

Lisa pilně studuje knihy o koránu, a to i během pracovní doby. „Islám je laskavý a milosrdný!“ Muratova matka je velmi nadšená z toho, že Lisa má takový zájem o jejich náboženství. „Nemohu pochopit, proč každý člověk o islámu vždycky mluví tak špatně. Myslím, že je úžasný,“ vysvětluje horlivě Lisa.

Na jedné webové stránce ohledně vyznání víry v islámu si opíše Shahadu. Lisa později před užaslým Pavlem vyslovila svoje vyznání víry a stala se z ní muslimka. „Dnes jsem přestoupila na islám!“ Večer to oznámí Muratovi. Teď se chce dozvědět, co učí Korán…

Hurá! Ať žije Německý chalífát…

Pokud se Vám naše práce líbí, podpořte ji. Objednejte si předplatné tištěného měsíčníku Šifra, jeho digitální verzi nebo kombinaci obojího.

Můžete nás také podpořit dobrovolným příspěvkem.

Jan Běhůnek, homaterapie.cz