Poté, co Evropská komise zahájila minulý týden řízení vůči Česku, Polsku a Maďarsku kvůli nenaplňování programu přerozdělování migrantů nacházejících se v Itálii a Řecku, přišlo něco, co tento akt mnohonásobně trumflo. Německá europoslankyně Ska Kellerová totiž podle ČTK v rozhovoru pro noviny Neue Osnabrücker Zeitung uvedla, že by chtěla celé syrské vesnice přesídlit do zemí ve východní části Evropské unie.

Dlužno dodat, že paní Kellerová, celým jménem Franziska Marie Keller, reprezentuje stranu Zelených, která je podobnou sociálně-inženýrskou kreativitou pověstná. Omluvou pro německou političku nemůže být ani fakt, že bývala členkou Grüner Jugend a vystudovala islámská studia, turkologii a judaistiku na Svobodné univerzitě v Berlíně a provdala se za podobně naladěného finského aktivistu Markuse Drakeho.

Politička se pustila jmenovitě i do Čechů. „Neochota Česka a dalších států přijímat migranty je porušením zákona EU. To je důvod, proč Evropská komise zahájila proces proti těmto zemím pro porušení smlouvy EU,” uvedla podle ČTK politička v rozhovoru pro list Neue Osnabrücker Zeitung, aniž by jmenovala kromě nás další země, kterých se to týká.

Slova o přesidlování a osidlování, se kterým mají Němci velké zkušenosti, pronesla Franziska Kellerová s takovou lehkostí a samozřejmostí, až z toho mrazí. O svém nápadu řekla doslova toto: „Ten nápad se syrskou vesnicí je jednou z možností, která by se dala využít. Například v případě, když uprchlíci nechtějí jít do některé země, protože v ní nejsou žádní jiní uprchlíci. Lidé chodí rádi tam, kde už jsou jejich krajané, to činí integraci a přijetí jednodušší.“

Tak kampak vás, migranti, přesídlíme. Třeba do Česka? Foto Wikimedia Commons

Mimo jiné tak europoslankyně potvrdila, že lidé, kteří se celou dobu nazývají uprchlíky, jsou převážně migranti… Uprchlík je ten, který míří především do bezpečí, nikoli ten, který chce do Německa nebo nechce do Lotyšska, které paní poslankyně zmínila jako příklad, kam by rána přesunula Sýrii. Navíc víme, že do Německa mířily desetitisíce „Syřanů“, kteří Syřany vůbec nebyli, neboť si kupovali falešné doklady v Turecku. Nejen západní Evropané, od Britů přes Francouze právě po Němce přitom vědí, že vytváření ghett vede ke všemu možnému jen ne k integraci.

Pokud ale skutečným cílem sebevražedné evropské migrační politiky není místo integrace uprchlíků mezi Evropany z dlouhodobého hlediska nahrazení Evropanů migranty z jiných kultur. Pak by tyto na první pohled šílené nápady konečně dávaly smysl.

Pokud se Vám naše práce líbí, podpořte ji. Objednejte si předplatné tištěného měsíčníku Šifra, jeho digitální verzi nebo kombinaci obojího.

Můžete nás také podpořit dobrovolným příspěvkem.

-red-