Vážení čtenáři,

Šifra je tu pro Vás už víc než dva roky. Od počátku se snažíme, aby se k Vám dostaly informace, které jinde nenajdete. A které Vám pomohou zorientovat se v dnešním informačním chaosu a chápat dění kolem sebe i uvnitř nás samých v lepších souvislostech, než se člověku daří při čtení či sledování tradičních médií.

Jak se nám to daří, musíte posoudit sami. My se jen díky rostoucímu počtu ohlasů a čtenářů můžeme domnívat, že to neděláme úplně nejhůř.

Na rozdíl od plátků, které se lidem snaží vnutit pochybné názory a ideologické nesmysly i za cenu toho, že je nikdo nebude brát vážně, popisujeme svět tak, jak ho vnímáme, klademe důležité otázky a necpeme nikomu jediné správné odpovědi, protože veřejnost nepovažujeme za stádo pitomců. A abychom se z toho my ani vy nezbláznili, nebereme všechno až zase tak smrtelně vážně, ostatně bez humoru to nikdy není ono.

Jak jde ale o peníze, člověka občas humor přejde. Dělat kvalitní médium, kdybychom měli sedm miliard výpalného, kterému se říká koncesionářské poplatky, to bychom si pískali. Realita je samozřejmě jiná. Co mi ale dělá radost, je právě dokazovat, že se dá konkurovat velkým vydavatelstvím a molochům kvalitním obsahem i s notně omezenými zdroji.

Protože jak vidíte například na příkladu České televize (ale nejen jí), peníze nejsou všechno. I když mít tolik peněz a dělat tak mizerné zpravodajství, to je také svým způsobem umění.

Ani Šifra se ale bez peněz dělat nedá. Mějte to prosím na paměti, až se budete rozhodovat, zda nám zašlete nějakou částku coby příspěvek na provoz našeho webu a měsíčníku. Počítáme každou korunu a Váš dobrovolný příspěvek nám umožní nejen udržovat toto v Česku výjimečné médium, ale rovněž jej poctivě rozvíjet.

Pokud uvážíte, že si od vás nějakou tu kačku zasloužíme, není nic jednoduššího nám přispět. Abychom vám to co nejvíc usnadnili, nabízíme jak možnost zaplatit během pár kliknutí platební kartou či PayPalem, tak platbou mobilem – zaplatíte jednoduše přes mobilní telefon libovolnou částku až do výše 1500 Kč, kterou Vám operátor přičte k vyúčtování za telefon. Zabere to opravdu jen pár vteřin.

Nechybí ani klasický bankovní převod a brzy přibude i podpora pomocí SMS.

Podpoříte nás?

Inspirativní čtení přeje
Milan Vidlák, šéfredaktor časopisu Šifra