Šéfa berlínské AfD zbili do bezvědomí. Čin má podle policie politické pozadí

Poslanec a šéf Alternativy pro Německo (AfD) v Brémách Frank Magnitz byl v pondělí odpoledne brutálně napaden skupinou útočníků. Policie se domnívá, že útok na vedoucího představitele protiimigrační strany měl politické pozadí. To by znamenalo, že na něj zaútočil někdo z tábora demokratů, kteří AfD kritizují za to, že je xenofobní, nedemokratická a extremistická.

Kolem půl šesté odpoledne se na Goethově náměstí kousek od historického centra Brém na Franka Magnitze vrhli tři maskovaní muži a mlátili jej dřevěnou tyčí tak dlouho, dokud neztratil vědomí. I když už ležel na zemi, kopali jej stále do hlavy.

Němečtí politici sice násilí odsoudili, avšak právě oni spolu s médii rozdmýchávají hysterii proti AfD a neustále představitele této strany napadají. Aktivní je v tomto směru například i spolek Antifa, který se tváří jako protifašistický, ale používá zcela fašistické metody. Právě Antifa se těší dlouhodobé podpoře zavedených tradičních politických stran jako SPD a CDU.

Na Alternativu pro Německo se v poslední době útočilo například v Sasku, naposledy ve čtvrtek ve městě Döbeln vybuchla před kanceláří AfD nálož. Levičáci napadají dlouhodobě i mítinky strany a šikanují účastníky i ty, kteří chtějí AfD třeba jen pronajmout sál. Je nepochopitelné, že zrovna takoví lidé kážou ostatním o demokracii.

Na druhou stranu je to jen další svědectví toho, že se pletou pojmy s dojmy a evropská společnost se orwellizuje. Lži se říká pravda, válce mír a totalitě demokracie.

Pokud se Vám naše práce líbí, podpořte ji. Objednejte si předplatné tištěného měsíčníku Šifra, jeho digitální verzi nebo kombinaci obojího.

Můžete nás také podpořit dobrovolným příspěvkem.

Milan Vidlák, časopis Šifra