„Volby vidím jen jako divadýlko,“ řekl pro RT America v průběhu dubna bývalý texaský kongresman a populární kandidát na prezidenta. „Tolik se tam klame…“

Ron Paul není v politice žádná muší váha. V roce 1988 se již ucházel o nejvyšší post v americké politické sféře jakožto liberál, a poté znovu v letech 2008 a 2012 jako republikán. Nejblíže k úspěchu se dostal ve volbách 2012, ale pro své příliš libertariánské a jinak svobodomyslné názory i jiné důvody byl v republikánské straně odsunut ve prospěch Mitta Romneyho.

Ron Paul, jenž výrazně uspěl především u voličů do 30 let, se nyní vrací na scénu. A to nikoliv jako kandidát, nýbrž znovu jako ten, kdo „dělá vlny“. Že jsou volby zkorumpované, naznačil již předtím, nicméně tehdy se ho výsledky hlasování přímo týkaly, a tím pádem tomu nešlo přikládat až takovou váhu – kdekdo by po své prohře mohl prohlásit, že výsledky byly zmanipulovány.

V interview pro RT America řekl: „Pracuji již dlouho s předpokladem… po mnoho, mnoho dekád, ať už se jedná o republikánského nebo demokratického prezidenta, že lidé, kteří chtějí zachovat status quo, se zdají mít věci pevně v rukou a mohou věci ovládat.“

Dále pokračuje: „Ale velmi znervózní, pokud tam čelí člověku, který myslí nezávisle – ať už se jmenuje Sanders, Trump nebo Paul, bude v zoufalé situaci, pokud by chtěl něco změnit.“

LÍBÍ SE VÁM WEB ŠIFRY? SEZNAMTE SE I S JEDINEČNÝM MĚSÍČNÍKEM ŠIFRA A PŘEČTĚTE SI CELÉ ČÍSLO NA UKÁZKU ZDARMA.

Dlouholetý texaský kongresman, v jehož stopách kráčí rebelský syn Rand Paul, republikánský senátor za stát Kentucky, přidává i postoj k politice Donalda Trumpa: „Nenabízí nám nic nového a v mnoha ohledech je zpátečnický.“ Považuje volby 2016 „více než cokoliv jiného jen za zábavu“, protože nikdo z kandidátů „nemá odpovědi“ na moderní politické problémy.

Podle Paula je ale nevídaný úspěch „outsiderských“ nových kandidátů důkazem, že „stále více lidí objevuje, že systém je zkorumpovaný a hlasování ve volbách slouží pouze k pacifikaci voličů, a to se skutečně nepočítá“.

„Nemyslím si, že existuje snadná cesta ze zajetého establishmentu,“ poznamenává dále Paul. Demokrati i republikáni by raději riskovali „ještě horší odcizení se od lidí“, než aby dovolili uspět kandidátovi, který by mohl otřást systémem.

Regenračné centrum

Už dlouho tušíme, že volby, a to nejenom v USA, jsou šikovným způsobem, jak nic nezměnit a pouze zavřít ústa těm, kteří si ještě myslí, že jejich hlasování něco ovlivní, v duchu „aby se občan nažral a systém zůstal celý“. Novinka je, že už to přiznávají i lidé z vysoké politiky. (Přečtěte si například jedinečný rozhovor s kongresmankou Cynthií Ann McKinney, jež otevřeně hovoří o tom, že volby v roce 2000, kde proti sobě stáli George Bush a Al Gore, byly kompletním podvodem.) Co přijde příště?

Regenračné centrum

Jan Petrák, časopis Šifra

Zdroje: http://www.zerohedge.com/news/2016-04-16/its-rotten-system-ron-paul-us-elections-are-rigged-voting-simply-used-pacify-publichttps://youtu.be/OLO7wmHZVYc