V neuvěřitelnou taškařici se proměnila konference Rodina a její práva ve 21. století, která se měla uskutečnit v pátek 5. dubna na půdě Poslanecké sněmovny. Ještě ve čtvrtek odpoledne jsem dostal instrukce a organizační pokyny, večer pak přišel od asistenta poslance Milana Poura (ANO), který akci organizoval, bez jediného slova vysvětlení mail, že se dlouhodobě plánovaná akce ruší.

I když to nebylo vyřčeno, důvod byl od první chvíle jasný a jmenuje se Tommy Robinson. To druhý den potvrdil i organizátor, který se zalekl hysterie zakzvaných liberálů, kteří vše, co se jim nelíbí, napadají nebo zakazují. Poslanec Pour přiznal, že se rozhodl konferenci zrušit v reakci na „vlnu kritiky, která se dnes zvedla v souvislosti s plánovanou konferencí a především účastí Tommyho Robinsona“.

Tento svérázný Angličan měl na konferenci přednést svůj čtyřicetiminutový příspěvek s názvem Skandál hromadného zneužívání dětí ve Spojeném království. Z velké části se právě díky Robinsonovi britská a světová veřejnost dozvěděla o tom, jak dochází k systematickému zneužívání britských školaček muslimy. Velká média o tomto skandálu záměrně neinformovala a úřady dělaly, že nevidí. Loni v létě byl pak Robinson, bývalý fotbalový chuligán s problematickou povahou, nesmyslně odsouzen na 13 měsíců vězení kvůli tomu, že natáčel před soudem během probíhajícího procesu s muslimskými gangy, které ve velkém znásilňují britské školačky již desítky let.

Robinson natočil před soudní budovou film zachycující lidi přicházející svědčit v trestní věci a tento videozáznam umístil na sociální sítě, přestože soud vyhlásil zákaz podávat informace. Asi hodinový Robinsonův záznam dosáhl během několika hodin po zveřejnění na Facebooku zhruba 250 tisíc zhlédnutí. Britská média systematicky neinformovala o muslimských ganzích dlouhá léta, tak jako se to dělá běžně s mnoha důležitými věcmi, a tak veřejnost neměla příliš informací. A právě Robinson se nebál informovat i o věcech, na které je v médiích uvalena tvrdá cenzura, a (nejen) v této kauze byl byl jediným relevantním zdrojem klíčových informací.

Pozoruhodné je, že nikomu nevadí znásilňování britských školaček muslimy, ale místo toho se řeší, kdo je Tommy Robinson. To, jak s ním britská justice loni vymetla, je zcela příznačné. Stál před budovou soudem a vysílal na internetu záběry z ulice, dovnitř se ani vstoupit nepokusil, a přesto ho zatkla policie a během jediné hodiny byl ve zkráceném řízení bez přítomnosti svého právníka odsouzen na 13 měsíců nepodmíněně. Soudce navíc vyhlásil předběžný zákaz o jeho případu informovat, protože by to prý mohlo ovlivnit probíhající líčení s násilníky. Jinými slovy, dozvědělo by se o tom moc lidí…

Tento šestatřicetiletý chlapík se ve skutečnosti jmenuje Stephen Christopher Yaxley-Lennon a svůj pseudonym si zvolil podle známého fotbalového chuligána; právě z prostředí takzvaných rowdies Yaxley-Lennon vyšel. Je to bad boy, který nejde pro nějaké to ostřejší slovo daleko a občas ani pro ránu, paradoxně ale vykonal tímto způsobem i mnoho dobrého, neboť člověk bez této průpravy by na podobné akce jako on neměl odvahu.

Když se v roce 2009 vraceli britští vojáci z Afghánistánu, v londýnských ulicích na ně kromě příbuzných „vítali“ i islámští extremisté ze skupiny Al Mudžahirun s černými vlajkami islámu. Skupina je dnes již zakázána, ale vlajka se později stala znakem Islámského státu. Policie dělala, že je nevidí, a zatkla příbuzné vojáků, kterým se to nelíbí. Jak typické pro dnešní dobu. Jeden jediný člověk z přihlížejícího davu přeskočil zábradlí a snažil se extremistům vlajku vytrhnout.

Výsledek? Obvinění z napadení policisty, které proti němu dnes liberálové používají jako argument „nepřijatelnosti“ a nadávají mu do kriminálníků. To je podobné, jako když dnes někteří komunisti argumentují proti Miladě Horákové slovy, že byla kriminálnice. Ono ostatně mezi dnešními liberály a dřívějšími komunsity není příliš rozdílů… (Pravda je, že se do potyčky s policistou se dostal i při noční hádce s přítelkyní a do USA se pokusil vstoupit na cizí pas, porval se na fotbalovém zápase v rámci boje znepřátelených fanouškovských táborů, ale v české sněmovně se denně pohybují mnohem horší kriminální případy. O tohle ale v kauze nejde.)

Když islámští fanatici, jimiž je Velká Británie promořena, pálili symboly červených máků, připomínající v Británii padlé první světové války a dalších konfliktů, policisté opět dělají, že nevidí. Všichni jen koukají; jediný, kdo se proti této drzosti postaví, je opět Tommy Robinson.

Stejně tak jeho zásluhou je, že dnes víme o tom, co prováděly muslimské gangy britským školačkám. Dělo se to v Londýně, Birminghamu, Blackburnu, Blackpoolu, Bradfordu, Bristolu, Cheshamu, Leedsu, Leicesteru, Manchesteru, Oxfordu, Rotherhamu, Sheffieldu či Telfordu – tam všude řádily skupiny většinou pákistánských a bangladéšských muslimů znásilňujících a k prostituci nutících anglické dívky, od jedenácti let výš. Nejen sexuální zneužívání a bití, ale i polívání benzinem, vyhrožování upálením, vydírání, skupinová znásilnění a jiné libůstky byly (nejen) v těchto městech na denním pořádku, a to desítky let. v daných místech to museli vědět úplně všichni, ale úřady a policie dělaly, že se nic neděje. A média tyto hanebné zločiny kryla a cenzurovala, podobně jako většinu důležitých věcí.

Tommy Robinson se do boje pustil s opravdovou vervou a hlavně díky jeho odvaze a nasazení se všechna ta zvěrstva provalila. A celý byrokratický aparát se obrátil proti němu – vyšťourali na něj, že při žádosti o hypotéku přifoukl své příjmy, aby ji dostal, a šel „sedět“. A britský stát ohrozil jeho život úmyslně tím, že jej dával do vězení a cel s velkým počtem muslimů, kde se bránil nejrůznějším útokům; a kdyby jej nevaroval jeden poctivý dozorce, muslimové by Tommyho polili vařící vodou. Takmu zde vymlátili přední zuby a musí nosit umělé. Od té doby je úřady šikanován a kriminalizován neustále; obzvláště když chce říct o něčem pravdu.

Regenračné centrum

A teď se toho chytají i čeští novináři a politici a v čele s Pirátskou stranou a dalšími pokrytci. Bouři rozpoutal bolševický článek v pochybném Deníku N. Nenapsali zde ani trochu o tom, co Tommy Robinson opravdu dělal, ale označili jej jako extremistu, který vystoupí v české sněmovně s přednáškou „o údajně hromadném znásilňování nezletilých v Británii“. Toto „údajné“ znásilňování trvá desítky let a projednává se u soudu, vy pitomci.

Korunu všemu nasadil předseda Pirátské strany Ivan Bartoš, který varoval před tím, že na posvátné půdě Poslanecké sněmovny má promluvit „ultrapravicový kriminálník“. To má asi stejně zvrhlou logiku, jako by někdo nazýval Mahátmu Gándhího za to, že ho režim věznil, zločincem.

Přidal se i britský velvyslanec Nick Archer, který pozvání Robinsona zkritizoval, ačkoli mu do toho, koho pozve Poslanecká sněmovna, vůbec nic není.

Je vážně smutné, že kvůli článkům v přihlouplém Deníku N a dalších médiích, která jako by Rudému právu z oku vypadla, a následnému tlaku některých politiků, dostane poslanec v demokratické zemi strach a raději si uřízne ostudu tím, že zruší konferenci, než by si stál za svým a nechal promluvit muže, který toho udělal pro svobodu víc než celý český parlament. A ještě s trapnou výmluvou, že nevěděl, kdo Tommy Robinson je.

Tommy Robinson byl mimo jiné pouze jedním z řady účastníků akce, kde se mělo mluvit i o problematice zneužování dětí v Česku, Barnevernetu a kradení dětí norským rodinám či Istanbulské úmluvě.

Po zrušení akce Tommy Robinson utrousil, že česká média jsou úplně stejná jako britská. I čeští poslanci…

Pokud se Vám moje práce líbí, podpořte ji. Objednejte si předplatné tištěného měsíčníku Šifra, jeho digitální verzi nebo kombinaci obojíhoMůžete nás také podpořit dobrovolným příspěvkem.

Milan Vidlák, časopis Šifra