V červenci maďarský ministr zahraničí Péter Szijjártó prohlásil, že se rakouský spolkový kancléř Christian Kern „postavil na stranu těch levicových politiků, kteří chtějí provést Sorosův plán“. Od té doby se o jejich vzájemném vztahu divoce spekuluje. Jenže pak přišla aféra s bývalým poradcem Talem Silbersteinem, díky níž nyní víme, že měl Maďar pravdu.

Nejprve vyšlo najevo, že Silberstein řídil falešné facebookové profily a nactiutrhačnou kampaň proti ministru zahraničních věcí a lídru konzervativních lidovců Sebastianu Kurzovi, který je favoritem na volební vítězství. Lidovci oba účty dlouhodobě označovali za dílo politické konkurence, ale pro svá tvrzení neměli dlouho důkazy. To platilo až do minulého víkendu, kdy list Die Presse odhalil, že stopy od obou facebookových stránek vedou do hlavní kanceláře rakouských sociálních demokratů kancléře Christiana Kerna. V okolí jejich stranického volebního štábu navíc působila skupina s rozpočtem ve výši půl milionu eur s­ úkolem spravovat oba falešné facebookové profily, za jejímž vznikem stál kontroverzní izraelský lobbista Tal Silberstein. Když byl letos v srpnu zatčen v­ Izraeli kvůli korupci, socialisté s ním oficiálně spolupráci ukončili.

Christian Kern musel přiznat nejen úzké napojen na Silbersteina, ale i na nechvalně proslulou šedou eminenci George Sorose. Majetek spekulanta a iniciátora barevných revolucí George Sorose se odhaduje na 13 miliard dolarů. S těmito prostředky udržuje po celém světě celou síť organizací, které mají s masovou migrací, politickou korektností a multikulturalismem přeměnit celé státy na takzvanou „otevřenou společnost“. Maďarský premiér Viktor Orbán v červnu Sorose kritizoval, že chce každoročně přivést do Evropy milion migrantů. Orbán rovněž kritizoval Sorosem financované sítě nevládních organizací, které jsou neprůhledné a připomínají „mafii“. Podporu například dostávají převaděčské nevládní organizace, ultralevicová Antifa, ale také novináři a politici.

Regenračné centrum

Uniklý dokument ze Sorosovy vlajkové lodi Open Society Foundation hodnotí evropské poslance jako spolehlivé spojence v Evropském parlamentu. Z celkového počtu 751 poslanců je na seznamu OSF 226 poslanců. Sedm z nich pochází z Rakouska: tři z SPÖ, tři Zelení a jeden z NEOS.

Není proto divu, že se Maďarsko chce zbavit všech nevládních (rozuměj politických) organizací, které financuje Soros. Již celé měsíce probíhá bouřlivá diskuse o uzavření Sorosovy Středoevropské univerzity v Budapešti. Rakouští Zelení, SPÖ, NEOS a ÖVP by rádi tuto kontroverzní univerzitu viděli v Rakousku.

Nyní Christin Kern konečně vystoupil a na tiskové konferenci veřejnosti sdělil pravdu: „S panem Sorosem mám úzký vztah, několikrát jsem se s ním setkal, několikrát jsem si s ním vyměňoval názory, a nakonec jsem mu nabídl, aby svou univerzitu přemístil do Vídně, a urovnal tak svůj konflikt, který měl s Viktorem Orbánem. Jsem ochoten ho podpořit na evropské úrovni, aby našel dobré řešení pro svou univerzitu.“

Ve spárech Sorose se nenachází jen spolkový kancléř Christian Kern. Ministr zahraničních věcí Sebastian Kurz je také členem European Council of Foreign Relations, tedy Evropské rady zahraničních vztahů, což je organizace financovaná Georgem Sorosem. Co dělá Sebastian Kurz v tomto think-tanku, není známo. Ale nevěští to nic dobrého.

Pokud se Vám naše práce líbí, podpořte ji. Objednejte si předplatné tištěného měsíčníku Šifra, jeho digitální verzi nebo kombinaci obojího.

Můžete nás také podpořit dobrovolným příspěvkem.

Jan Běhůnek, homaterapie.cz

Zdroj: https://kurier.at/politik/inland/wahl/transkript-spoe-chef-christian-kern-zur-causa-tal-silberstein/289.378.084