Aktivisté z Filozofické fakulty Univerzity Karlovy navrhli, aby škola zřídila společné toalety pro muže a ženy. „Ze zahraničních zkušeností víme, že toalety nemusejí být nutně zvlášť pro muže a ženy,“ tvrdí. „Zřízením unisexových toalet fakulta deklaruje své pochopení, že ne všichni cítí příslušnost k jednomu pohlaví. A i ti, kdo ji cítí, jistě na toaletě ocení větší intimitu, než dnes poskytují tenké zdi končící ve výšce dvou a půl metru,“ stojí dále v jejich programu, se kterým loni v dubnu vyhráli fakultní volby do akademického senátu. 

Pokud se Vám naše práce líbí, podpořte ji. Objednejte si předplatné tištěného měsíčníku Šifra, jeho digitální verzi nebo kombinaci obojího.

Můžete nás také podpořit dobrovolným příspěvkem

Jan Petrák, časopis Šifra

Zdroje: http://www.tyden.cz/rubriky/domaci/ceske-feministky-se-radikalizuji-chteji-spolecna-wc_415497.html, http://www.americanthinker.com/articles/2017/01/feminists_have_nothing_left_but_the_roar.html, http://www.npr.org/sections/codeswitch/2017/01/21/510859909/race-and-feminism-womens-march-recalls-the-touchy-history, https://www.rt.com/usa/374721-mixed-reaction-march-cleanup/