Lubki je ruské lidové bojové umění, které se může naučit kdokoli: muž, žena, dítě nebo slabý a nepřipravený člověk. Pojem Lubki je odvozen z ruského slova, které označuje „lásku“, což je vlastně úplný protimluv ke koncepci bojového umění. Boj pro nás většinou představuje něco, co je spojené s agresí. U Lubki je to ale jinak. Jak prohlásil trenér Alexej Gudkov, tato technika se v první řadě tradičně používala mezi přáteli či v rodině. [sociallocker id=“94522″]

Dříve Lubki používali všichni zemědělci v příhraničních oblastech Ruska, kteří museli být v bojové pohotovosti. Nemělo by v žádném případě způsobit bolest, ale spíš fungovat jako určitá hra. Zábava a radost jsou zcela jasně v popředí. Ačkoli se toto bojové umění ideálně hodí pro sebeobranu, mohli účastníci kurzu a tým ExtremNews pocítit na vlastní kůži, jak Lubki udržuje tělesnou kondici a posiluje ducha. Filmový tým měl totiž možnost zúčastnit se třídenního Lubki semináře nedaleko Würzburgu v Německu.

Na začátku kurzu Alexej Gudkov a jeho žena vysvětlili, jak je lidské tělo skutečně vystavěno. Účastníci se například učili, že existuje nejen hrubohmotné fyzické tělo. Bojové umění Lubki zahrnuje práci s jemnými energiemi a různými úrovněmi, které je možné doopravdy cítit, ale pro lidské oko jsou neviditelné.

Proto se tato technika také označuje jako bezkontaktní, i když ve skutečnosti tomu tak není, protože její účinek působí na jemné úrovni. Chcete-li například působit na pohybové úrovni, musí se daná osoba pohybovat. Chcete-li působit na úrovni „života“, musí být taková osoba živá. Alexej Gudkov popisuje, že ne u všech lidí protéká „život“ prostřednictvím těla. Někteří lidé si během všedního dne dovolí „být trochu mrtví“. Ve skutečném boji na život a na smrt se automaticky aktivují všechny vrstvy.

Jak vyplynulo z dalšího rozhovoru, dříve bylo Lubki u ruského lidu velmi populární, ale v průběhu času z různých důvodů upadlo do zapomnění. V Německu existuje jedna škola, Orania, ve které Alexej Gudkov předává tohle bojové umění dál. V centru se rovněž vyučuje mnoho různých metod: védické praslovanské léčebné umění, geomantie, léčení tranzem a mnoho dalšího.

Mimo jiné se tam vyučuje, jak co nejlépe ovládat vlastní tělo, ale i to, jak „prohlédnout“ energetické vrstvy ostatních lidí a jak optimálně zareagovat. Jako učitel praslovanského bezkontaktního bojového umění Lubki, které se v současné době obvykle vyučuje pouze pro speciální síly a zpravodajské služby, „vidí“ různé neviditelné vrstvy a struktury lidské bytosti, jeho vědomí, duši, vnitřní zdroje, emoce, mentální sílu apod. Může je rovněž ovlivňovat a léčit.

Jeho žena Luba tuto techniku také ovládá, ale své nadání používá v jiném semináři, který zkoumá základy různých „sabotážních programů“ u člověka. Ve své práci ukazuje, jak zůstat zdravý, mít úspěch a bohatství nejen v osobním životě, ale i v podnikání; jak žít vědomě a v radosti.

Lubki se v podstatě nedá pořádně popsat, protože dříve byly určité schopnosti považované za nemožné. Za tři dny se toho účastníci semináře naučili tolik, co je u jiných seminářů bojového umění možné jen stěží. Osvojili si nejen mnoho zcela nových teoretických i praktických znalostí o výstavbě těla, ale zažili sami na sobě, jak Lubki a jeho filozofie funguje ve všech oblastech každodenního života.

Regenračné centrum

Jeden student například řekl, že se nyní po téměř šedesáti letech poprvé naučil správně chodit. Zlepšující držení těla potvrdili téměř všichni zúčastnění.

Regenračné centrum

7 dalších pozitivních účinků Lubki:

  1. Využití zdrojů podvědomí, bdělý duch a uvolněné tělo, bez strachu a pochybností
  2. Psychická stabilita a pocit bezpečí, který umožňuje převzít kontrolu nad jakoukoliv životní situací a dokonale ji zvládnout
  3. Zostření smyslů, vnímání myšlenek, záměrů a vibrací v okolí
  4. Neuvěřitelná síla a bleskově rychlá reakce v každé obranné situaci a při vlastní sebeobraně
  5. Síla mysli umožňuje „pružně“ zvládnout každou situaci, aby nedošlo ke zranění
  6. Optimálně se rozhodnout v co nejkratší době, tomu napomáhá síla mysli
  7. Osvobození od únavy a vyčerpání skrze uvědomění vlastního těla během každého pohybu

V současné době jsou na internetu zveřejněná videa o Lubki, která spíše připomínají kaskadérské rvačky z nějakého filmu, kde jde jen o to udeřit protivníka. Bohužel není možné zachytit kamerou a rozeznat pouhým lidským okem jemné energie a různé energetické vrstvy člověka nebo pohyby těla, které dokáže mistrně zvládnout každou situaci. Je opravdu úžasné vidět, jak je snadné, v rozporu se všemi zákony, pomocí páky někoho lehce odstrčit, zneutralizovat úder nebo chmat. I když útok míří na jeden cíl, tělo může být tak pružné a měkké, že se úderu vyhne, aniž by vznikla bolest.

V mnoha případech proto vzniká pocit, že se jedná o sci-fi. Člověk se při tom naučí hodně věcí o svém těle, které dosud neznal. Bez těchto zkušeností a zážitků není možné toto bojové umění a životní filozofii kritizovat. [/sociallocker]

Pokud se Vám naše práce líbí, podpořte ji. Objednejte si předplatné tištěného měsíčníku Šifra, jeho digitální verzi nebo kombinaci obojího.

Můžete nás také podpořit dobrovolným příspěvkem

Překlad: Jan Běhůnek, homaterapie.cz

Zdroj: http://www.orania-zentrum.de/images/stories/lubki/GW_2016_10_Lubki.pdf