Na začátku týdne jsem opět po čase zavítal do Mnichovic za Avou a Ondřejem Brožovými, kteří tam ve svém útulném studiu vysílají zajímavé pořady s nejrůznějšími hosty. Na svém portálu osobního rozvoje Příznaky transformace informují i o věcech, které hlavní mediální proud potlačuje, cenzuruje, zesměšňuje či odmítá. Prostor zde dostávají všichni lidé dobré vůle, kteří mají co zajímavého říct a mohou svou troškou do mlýna přispět k tomu, jak zlepšit náš ponurý svět.

I proto jsem moc rád, že s nimi spolupracuji a že s Ondrou můžeme ve vysílání probírat, na jakých principech stojí globální světový řád, jak média manipulují veřejnost či jak se stát lepšími lidmi. Je to zkrátka jeden z mála pozitivních ostrůvků svobody ve stále nesvobodnějším světě.

Tentokrát jsme probírali hlavní téma prosincové Šifry: Jak překonat strach. Protože pokud jednáme pod vlivem strachu, nikdy nemůžeme rozvinout svůj potenciál a dělat to, co má smysl a co vede k naplněnému životu. Strach má mnoho podob a dokáže nám pořádně znepřínjemnit život. Nejvíc strachu paradoxně mají ti, kteří tvrdí, že strach nemají.

Mrknout se na celý pořad můžete zde:

Pokud se Vám naše práce líbí, podpořte ji. Objednejte si předplatné tištěného měsíčníku Šifra, jeho digitální verzi nebo kombinaci obojího.

Můžete nás také podpořit dobrovolným příspěvkem.

Milan Vidlák, časopis Šifra