Biologie popisuje u živočichů, tedy i člověka, čtyři základní pudy: sací, mateřský, rozmnožovací a pud sebazáchovy. Slovák Štefan Zakuťanský tvrdí, že objevil pátý pud, který nazval sebeléčebným. Přišel s metodou, kterou už 30 let léčí zánětlivá onemocnění. Vlastně nepřišel, podle jeho slov tuto metodu vymyslela sama matka příroda a zvířata a naši předkové ji odnepaměti používali čistě intuitivně. On ji jen znovu „oprášil“.

Kdyby k vám Štefan Zakuťanský přistoupil a prstem vám začal stlačovat určité body kolem sanice a další u ucha, pravděpodobně byste ucítili prudkou bolest. Tyto body totiž souvisí s dýchacími cestami a imunitou a je s nimi často problém. „Bolavé místo znamená zánět,“ říká Štefan. „O samoléčebné metodě jsem přednášel v různých zemích, nejen v Evropě, ale i v Americe či Austrálii. Mám tedy zkušenosti s lidmi z různých míst světa. Na každé přednášce  je vyzývám, aby si tato místa prohmatali, a mohu potvrdit, že 99 % z nich cítí bolest přesně na těch stejných místech.“

Takto objevená zánětlivá ložiska, která se ještě nemusí projevit v konkrétním zdravotním problému, je třeba uvolňovat cílenou hloubkovou masáží. Tak, jako to dělají zvířata. Všichni živočichové se podle Zakuťanského instinktivně kopou, škrabou anebo jinak stimulují v anatomicky stejných oblastech, ve kterých se u lidí objevují zánětlivá ložiska. Podvědomě tak na těchto místech zvířata vykonávají hloubkovou masáž. Masáží zvíře zánět cíleně rozrušuje a prokrvuje, dokud jej prostě „nerozpustí“. Nemoc v takovém případě dokonce vůbec nemusí propuknout. I to je důvod, proč mají zvířata mnohem méně zánětů než moderní lidé, kteří na podobné způsoby pozapomněli.

Autor knihy Sebeléčebný pud Štefan Zakuťanský tvrdí, že právě tato metoda je projevem sebeléčebného pudu. Na rozdíl od jiných forem masáže se vykonává do hloubky, na příslušných místech se proto musí vyvinout značný tlak. Zároveň je zaměřená cíleně na konkrétní body na těle, přičemž přesnost je klíčová. Každému typu onemocnění odpovídá jiná soustava bodů, které se vyšetřují hmatem. Nejpřesnější určení místa bolesti, kterou cítí jen samotný pacient, nezachytí žádný přístroj, proto je nejlepším způsobem stanovení diagnózy samovyšetření. Při cílené masáži si pak zdroj bolesti opět sám nahmatá a zacílí.

Právě tohle vás naučí Štefan Zakuťanský osobně v pražském centru Avasa 14. 7. 2018.

Termín: 14. 7. 2018

Čas: 09:00-16:00

Cena za osobu: 3000 Kč 

V ceně: diagnostika pacienta, konzultace choroby, napravení páteře, pronájem

Program semináře

08:15 – 9:00 Prezentace účastníků

9.00 – 12.00 Přednáška o základech metody a jejím objevu, diskuse

1. Dýchací ústrojí

výuka vyšetření a masírování dýchacího ústrojí

praktické procvičování léčení dýchacích onemocnění, respiračních alergií, diskuse

12.00 – 13.00 Oběd

13.00–16.00

2. Pohybový aparát

výuka vyšetření a masírování pohybového aparátu

výuka napravování zad, výuka speciálních cviků na záda

praktické procvičování léčení pohybových onemocnění, diskuse

3. Interní orgány

výuka vyšetření a masírování interních orgánů

praktické procvičování léčení interních onemocnění (alergie na potraviny, kožní alergie), diskuse

4. Závěr

shrnutí informací o probírané metodě, předání certifikátu o absolvování kurzu

Lektorem je objevitel sebeléčebného pudu, autor sebeléčebné metody a léčitel Štefan Zakuťanský.

Cena celodenního semináře v centru Avasa v Karlíně je 3000 Kč. Objednávejte na mailu redakce@casopis-sifra.cz nebo tel. 702 417 540, obratem zašleme další informace.