Gary Welsh byl advokát… a kromě toho i politický aktivista. Jeho hojně navštěvovaný blog jménem Advance Indiana fungoval přes 10 let a Gary si na něm bral na mušku zejména korupci. Klíčový na této zprávě je především minulý čas.

Na prvního máje byl totiž Gary Welsh, který v současných volbách podporoval Donalda Trumpa, nalezen mrtev, a to za velmi podezřelých okolností. Welsh byl znám tím, že se zabýval do hloubky a systematicky současnými americkými volbami a odhaloval podvody, kterých je kolem nich víc, než by bylo zdrávo.

Poslední příspěvek, jejž stihl napsat na svůj blog, adresovaný výsledkům boje mezi Donaldem Trumpem, Tedem Cruzem a Johnem Kasichem, je z pátku 29. dubna a zahrnuje tento zlověstný vzkaz: „Pokud tu náhodou nebudu, abych viděl výsledky voleb, moje předpověď je, že Trump v Indianě vyhraje s těsnými 50 % hlasy, ale získá si každý okrsek a smete delegáty – předpokládám, že stranou zvolení kandidáti dodrží svůj závazek podpořit vítěze prvního hlasování.“

Regenračné centrum

LÍBÍ SE VÁM WEB ŠIFRY? SEZNAMTE SE I S JEDINEČNÝM MĚSÍČNÍKEM ŠIFRA A PŘEČTĚTE SI CELÉ ČÍSLO NA UKÁZKU ZDARMA.

Welsh byl nalezen mrtvý na schodech, dle hlášení policie s pistolí opodál těla. Zajímavé je, že policie okamžitě vedla vyšetřování jako sebevraždu. Na smrt aktivisty následně reagovala řada jeho fanoušků na sociálních sítích s tím, že „sebevraždu jim nežerou“. Dokonce se objevují i kousavé poznámky typu „sebevražda… třemi kulkami do hlavy“.

Gary Welsh totiž nebyl jen tak obyčejný bloger či pisálek, nýbrž renomovaný právník, který hrál mnohem vyšší hru. Nedávno například jako hlavní zdroj poskytl důkazy a dokumentaci pro mediální kauzu, která v březnu odhalila „malá špinavá tajemství“ senátora Marca Rubia, jenž se letos neúspěšně ucházel o Bílý dům. Rubio, který se prezentuje jako zbožný křesťan a konzervativní republikán, byl totiž v 90. letech minulého století, těsně před svými 19. narozeninami, zatčen v Alice C. Wainwright Parku na Floridě, známém hlavně pro dostaveníčka narkomanů, gangsterů, homosexuálních milenců a prostitutů.

A teď si pěkně zatancujeme... Takhle se rozparádil Marco Rubio v miamském gay clubu
A teď si pěkně zatancujeme… Takhle se rozparádil Marco Rubio v miamském gay clubu

To, že porušil Rubio vyhlášku tím, že pil v parku v rozporu s vyhláškou alkohol, nebyl ten největší problém. Policejní zpráva totiž zmiňuje, že byl přistižen v parku po zavírací době se svým přítelem Angelem Barriosem. Co všechno spolu Rubio a Barrios prováděli, nevíme, protože soudní spis byl podle policie zničen, nicméně ví se například, že společnost druhého jmenovaného, Barrios Investment Group, byla později žalována kvůli provozování studia na natáčení pornofilmů pro gaye v prostorách, které firmě patřily, a Barrios byl rovněž po léta spojován s nejznámějším gay podnikem v miamské historii – Edgewater House.

Politický konkurent Chris Christie nazval Rubia veřejně "chlapcem v bublinkách".
Politický konkurent Chris Christie nazval Rubia veřejně „chlapcem v bublinkách“.

Právě zde republikánský politik Marco Rubio tančil na gay party a účastnil se dovádění ve vířivkách. Toto Rubiovo pokrytectví a dvojí život by jej pochopitelně dělaly snadno vydíratelným prezidentem. Ostatně Rubiův konkurent v letošním politickém klání Chris Christie ve videu, které můžete zhlédnout níže, označil Rubia se zjevnou narážkou na jeho extrovertní homosexuální eskapády „chlapcem v bublinkách“.

Na dalším videu se v čase 0:36 můžete podívat, jak se k účasti na těchto akcích Rubio přiznal v show Jimmyho Fallona

Podle kolegy, advokáta Jima Klimka, Gary R. Walsh, který se nebál zveřejňovat opravdu výbušné kauzy, trpěl v poslední době depresemi z udržování psychicky i časově náročného blogu. Tomu se jistě dá věřit, když se brodil takovou špínou. Čemu by ale nikdo, kdo má všech pět pohromadě, věřit neměl, je, že byl Gary R. Welsh natolik smutný, že si ani nepočkal na Trumpovo vítězství a zastřelil se v den voleb, o kterých psal, že jsou zkorumpované.

Tato „jasná sebevražda“ připomíná třeba tu Aarona Schwartze, slavného průkopníka svobodného internetu a geniálního programátora, který zemřel těsně před začátkem vykonstruovaného procesu, nebo Phillipa Marshalla, pilota a autora skvělých knih o zákulisí americké politiky a útoků 11. září 2001, jenž byl nalezen mrtev ve svém domě společně s jeho synem, dcerou a psem. Podle americké policie to byl rovněž ukázkový případ „jasné sebevraždy“. Jen pořád nevíme, proč se zabil i pes.

Regenračné centrum

Jan Petrák, Milan Vidlák, časopis Šifra