Co všechno dokáže přebujelé a neukočírované lidské ego, ideálně ztělesňuje třeba slavný fotbalový trenér José Mourinho. Když jeho tým, londýnská Chelsea, zvítězí, je to samozřejmě jeho zásluha. Jakmile se ale nezadaří, Portugalec vždycky najde nějaký neotřelý důvod. Většinou za to může sudí, často pak smůla, a občas dokonce spiknutí ze strany celé anglické ligy a rozhodčích. „To nejsou jednotlivé incidenty. To je kampaň, jasná kampaň. Lidé, komentátoři, experti, trenéři ostatních týmů, ti všichni reagují na Chelsea jiným způsobem než na ostatní mužstva,“ prskal Portugalec proslulý svou arogancí v loňské sezoně, když měl pocit, že jeho tým kope málo penalt.

Letos ale překonal sám sebe a neudržel se už po odehrání prvního zápasu. V něm jeho tým pouze remizoval se Swansea a od 52. minuty hrál bez vyloučeného brankáře Thibauta Curtoise. „Řekl bych, že v jedenácti jsme byli k neporažení. Swansea by proti jedenácti hráčům neměla šanci,“ zaperlil vzteklý kouč. Hlavní viník byl ale tentokrát velice překvapivý. Ne, hráči jeho týmu to nebyli. Je to lékařka Chelsea Eva Carneirová. Proč? Protože když se v posledních minutách svíjel na hřišti útočník Eden Hazard, lékařský tým mu, což má ostatně v popisu práce, přispěchal na pomoc. A to neměl dělat. Mourinho se pekelně vytočil a nebohou doktorku seřval jak malou holku.

„Nebyl jsem spokojený se svým zdravotnickým personálem, protože i když jste lékař nebo sekretářka na lavičce, musíte pochopit hru,“ zlobil se Mourinho na pozápasové tiskové konferenci. „Když vkročí na hřiště, musí si být jistá tím, že hráč má vážný problém. Eden nic takového neměl. Byl pouze unavený,“ kroutil Portugalec hlavou. „Po ošetření musel mimo hrací plochu, takže nám v poli zbylo jen osm fotbalistů. To není mnoho, takže naděje na to, abychom s výsledkem něco provedli, byla fuč.“

V jeho nepříčetném záchvatu, který si můžete prohlédnout na videu níže, Portugalské psycho zcela ignorovalo fakt, že lékařský tým vstupuje na hrací plochu zásadně na znamení rozhodčího. Inu, čekat od takového velkého chlapáka alespoň špetku sebereflexe by bylo naivní. Řvát na ženy je totiž mnohem jednodušší.

 

 

Mimochodem, celá aféra měla dohru. Pan trenér doktorku zbavil části pravomocí a zakázal jí vstup na lavičku týmu, čímž si proti sobě popudil všechny příčetné lidi v Anglii i mimo ni. Ani toto zásadní opatření ale Mourinhovi nepomohlo a v dalším zápase jeho Chelsea prohrála 0:3. A co na to Mourinho? Jeho tým prý byl lepší…

 

Milan Vidlák