Pokrok se řítí kupředu mílovými kroky: Nejkrásnější dívkou Španělska se stal bývalý muž

Podíváte-li se na fotky letošní soutěže o nějkrásnější dívku Španělska s názvem Miss Universe 2018, možná vás zaujmou její mužné rysy. Není to nic mimořádného, že fyziognomie některých dívek vykazuje takovéto znaky, stejně jako někteří muži vypadají zženštile. Závisí to na hormonech. Tenhle případ je ale jiný – vítězkou španělské Miss Universe porota vybrala Angelu Ponceovou, která se narodila jako muž a v roce 2014, po roce hormonální kůry, podstoupila operaci změny pohlaví.

I když je hezká a většina lidí by to možná podle fotky ani nepoznala, bylo by naivní věřit tomu, že vyhrála „náhodou“ a ne kvůli současné progresivní levicové euroideologii. „Reprezentovat jméno a barvy Španělska před celým vesmírem bylo vždycky mým velkým snem,“ napsala španělská Miss na Instagram krátce po vítězství.

Dle svých slov Angela Ponceová (26), která pochází ze Sevilly (jméno chlapce, kterým se narodila, se nikde v medailoncích neuvádí) věděla, že je jiná, už od dětství, a svou transsexualitu objevila v jedenácti letech.

Nejprve jsem si ji spletl s ekvádorskou fotbalistkou Angie Ponce, která se zúčastnila v roce 2015 světového šampionátu a hned v prvním zápase si vstřelila dva vlastní góly a následně první gól Ekvádoru v historii ženského mistrovství světa.

Vyhraje i globální Miss Universe, nejkrásnější ženu světa? Když je evidentní, že se i v soutěžích krásy rozhoduje podle „politického“ a „ideologického“ klíče? Vždyť nejprve museli organizátoři změnit pravidla soutěže Miss Universe, když v roce 2012 zrušili zákaz transgender soutěžících.

Je to velmi reálné. „Mým cílem je být hlasem nejen pro LGBTQ+ komunitu, ale pro celý svět,“ tvrdí čerstvá španělská miss. Běžní lidé, muž a žena, jsou dnes zkrátka příliš „obyčejní“.

Pokud se Vám naše práce líbí, podpořte ji. Objednejte si předplatné tištěného měsíčníku Šifra, jeho digitální verzi nebo kombinaci obojího.

Můžete nás také podpořit dobrovolným příspěvkem.

Milan Vidlák, časopis Šifra