Obchody s potravinami a v poslední době také řetězce s drogerií se stále více stávají jevištěm a reklamním štítem politických ideologií. Skupina Rewe, která u nás provozuje obchody Billa a Penny, v tomhle ohledu nechce zůstat zřejmě pozadu za konkurenčním Lidlem, který odstraňuje kříže z kostelů. Na začátku adventních svátků se to týká i Santa Clause, který v nové době multikulturní doslova „převlékl kabát“. A možná i trenýrky.

Německá média informovala o tom, že diskontní řetězec Penny, který patří do skupiny Rewe, v předvánočním období začne prodávat čokoládovou „figurku s kapucí“. Jedná se o postavu muže, který je oblečen v duhových barvách hnutí homosexuálů, bisexuálů a transsexuálů. Tím chce dát Penny znamení „rozmanitosti a tolerance“. Penny Market se vyjádřil takto: „Vítejte v týmu, Zipfelmanne (překlad muž s kapucí): Náš nový design znamená rozmanitost, toleranci a lásku! Od pondělí a jen na krátkou dobu najdete novou čokoládovou figurku ve vašem Penny Marketu! #Duhová láska #Zipfelmann #poprvé v PENNY #buďte k sobě navzájem milí.“

Diskontní řetězec skupiny Rewe již sedm let distribuuje politicky korektního „muže s kapucí (Zipfelmann)“ v čokoládě, vedle Santa Clause a Nikoly. Ale ještě nikdy to nebyl duhový fousatý dědeček s kapucí.

Regenračné centrum
Žádný Mikuláš, Silvestrovská figurka…

Aby toho nebylo málo, ani Santa Claus už není Santou Clausem a Mikuláš Mikulášem. Tyto tradiční postavy jsou v Německu již přejmenovány na nicneříkající Jahresendfigur, Silvestrovskou figurku. Zdá se, že se konečně uklidní i muslimští zákazníci, kteří to celá léta kritizují a kteří zdá se rozhodují o evropské politice. Muslimové budou mít tedy Silvestrovskou figurku a Němci teplého fousatého čokodědu.

Ale když může být Barbie v hidžábu, proč by nemohl být Mikuláš homosexuál? Na tohle neměli ani komunističtí ideologové, kteří malého Ježíška v jesličkách měnili na starého Dědu Mráze. Ve srovnání s dnešními eurobolševiky to byli jen ubozí amatéři.

Pokud se Vám naše práce líbí, podpořte ji. Objednejte si předplatné tištěného měsíčníku Šifra, jeho digitální verzi nebo kombinaci obojího.

Můžete nás také podpořit dobrovolným příspěvkem.

Jan Běhůnek, homaterapie.cz