Dokumenty, jež zveřejnil server s lakonickým názvem DCLeaks, tedy úniky z Washingtonu DC, již v srpnu, obsahují mimo jiné pikantnosti také seznam stovek členů Evropského parlamentu, které síť nechvalně proslulého miliardáře, organizátora barevných revolucí a nového světového pořádku George Sorose považuje za „spolehlivé spojence“. Maďarští představitelé se k tomu vyjádřili s tím, že se jedná o akutní problém, který by měla řešit celá Evropa.

Seznam, který obsahuje 226 členů evropské vysoké politiky, včetně bývalého předsedy Evropského parlamentu Martina Schulze, také zahrnuje několik vicepředsedů a řadu hlav komisí, koordinátorů. Ti všichni jsou na seznamu „spojenců“ Sorosovy nevládní organizace Open Society Foundation neboli Nadace otevřené společnosti. Seznam si můžete pročíst zde.

„Pokud by toto odhalení ohrožovalo jen Maďarsko, nebyl by to problém. Maďarská vláda už si zvykla na boj s neustálými neopodstatněnými obviněními a falešnými informacemi, které používají proponenti této radikální agendy z Open Society. Ale tentokrát se nejedná jen o Maďarsko. Ohrožuje to budoucnost Evropy jako celku,“ varoval Zoltán Kovács, maďarský ministr pro vztahy s veřejností a faktický mluvčí vlády. Položil také otázku, jak je možné, že se George Soros dočkal setkání s předsedou Evropské komise Jean-Claudem Junckerem bez „transparentní agendy, která by opodstatnila neveřejný mítink“, a dodal, že se evropské návrhy na migrační kvóty podezřele podobají návrhu, který přednesl a publikoval sám Soros.

Je poněkud úsměvné, že největším nepřítelem Sorose na poli evropské politiky je Maďarsko a jeho vláda, neb právě z Maďarska Soros pochází. Tamní vláda má ovšem jasno, a Sorosův vliv, který kdekdo označuje za konspirační teorii, očividně bere zcela vážně. Je těžké ji vážně nebrat, když uniklé dokumenty z miliardářovy Open Society Foundation přímo hovoří o jednotlivých představitelích Evropského parlamentu jako o věrohodných spojencích. A když víme, v čem všem se tato organizace angažuje.

Vyjádřil i se premiér Viktor Orbán, který se těší jak všeobecné nenávisti, tak i popularitě, závisle na tom, ke kterému táboru v evropském ideologicko-informačním boji se hlásíte. 27. října tohoto roku, bezprostředně po navržených změnách migračních kvót, které přerozdělování migrantů vnutily i zemím, jež o to příliš nestojí, Orbán zašel ještě dál, do zatím sice spekulativních, ale možná veskrze pravdivých končin: „V budoucí Evropě budou platit permanentní a povinné relokační migrační kvóty, a to bez horního stropu, co se týče počtu.“

Může si o Orbánovi říkat a myslet kdo chce co chce, ale při pohledu na dnešní Evropu a trend, který razí Sorosovi „spřátelení“ politici, se fakta nebezpečně přiklánějí na Orbánovu stranu. Stačí se dívat…

Pokud se Vám naše práce líbí, podpořte ji. Objednejte si předplatné tištěného měsíčníku Šifra, jeho digitální verzi nebo kombinaci obojího.

Můžete nás také podpořit dobrovolným příspěvkem.

Jan Petrák, časopis Šifra

Zdroj: https://legacy.gscdn.nl/archives/images/soroskooptbrussel.pdf