Od špehů po nové drony: Cameron zbrojí proti ISIS. Snad si nesplete strany

V reakci na nedávný útok ve francouzské metropoli britský premiér David Cameron oznámil, že plánuje do letecké bezpečnosti investovat až dvojnásobek současných prostředků. To mimo jiné zahrnuje i nátlak, aby se Velká Británie zapojila do leteckých operací v Sýrii.

Cameron přislíbil přidat k momentálnímu rozpočtu na obranu další 2 miliardy euro. Peníze navíc zahrnují navýšení počtu v oblasti bezpečnosti a inteligence o skoro 2000 jedinců, dále pořízení nových strojů jako drony i jiné letecké výdobytky. Na tuto formu války bude přidělováno „každý rok více peněz“.

„Viděli jsme, jak účinné jsou drony v boji proti IS, proto s těmito penězi navíc zdvojnásobujeme počet našich dronů. Víme, že potřebujeme být schopni podniknout nálety, a tyto peníze nám poskytnou více bojových letounů. Chceme dále navýšit způsobilost našich vynikajících speciálních jednotek, takže proto dvoumiliardový program nových investic,“ řekl Cameron.

Regenračné centrum

Teď jen nezbývá než za celou Evropu a svět doufat, že se Britové zase jednou nespletou a přidají se na správnou stranu – v tomto případě tedy Asada a Rusů, kteří proti teroristům z Islámského státu i jiným bojovníkům, například tem, které cvičí americká CIA, bojují, a nikoli na stranu Američanů, kteří se do Islámského státu ne a ne trefit a kteří naopak všechny možné i nemožné teroristy vyzbrojují a organizují v boji proti Asadovi a Rusům. Zajímavé bude sledovat i to, jak se zachovají Francouzi a další evropské státy, které tak dlouho podporovaly terorismus a rozvracely Blízký východ, až se jim to vymstilo.

Jan Petrák

Zdroj