Bývalá hlava královského námořnictva se nechala slyšet, že velké teroristické útoky, jako bylo 11. září 2001 ve Spojených státech, by se mělo učit ve školách… Pokud jste pojali podezření, že je to proto, aby se dozvěděly pravdu, pak jste zřejmě příliš velcí idealisté. Důvod je jiný – aby se děti ochránily před „konspiračními teoriemi“.

Lord Alan West, britský exministr bezpečnosti a protiterorismu a rektor Southampton Solent University, pověděl deníku The Times: „Každý pod 19 let nemá žádné vzpomínky na útoky z 11. září. Dozvědí se o tom, jedině pokud půjdou on-line a vyhledají si o tom něco na webových stránkách, nebo pokud se o tom budou učit.“

Sir West se obává, že se děti naučí o této nebo podobných událostech „znepokojivé“ teorie: „Na mnoho školách se to neučí, protože je to příliš nedávná historii na to, aby ji zahrnuli v hodinách. Jsou zde teorie, které tvrdí, že za 11. září mohou USA, a to shledávám velice znepokojivým. Hodně lidí on-line aktivně viní Západ za vše v Iráku i Sýrii.“

Lord Alan West se také tento měsíc objeví na konferenci, kterou organizuje „Since 9/11“, což jest vzdělávací charita, která je zasvěcena „vzdělávání“ dětí ohledně 11. září a následcích události. Zúčastní se i další osobnosti, například historik Simon Schama a Lord Nash, ministr školství.

Zda pozvali českého ministra vnitra Milana Chovance, není redakci známo. Že by předal své čerstvé zkušenosti se založením útvaru, který má občanům ČR, kteří pochybují o věrohodnosti mainstreamového zpravodajství a politice Evropské unie, vysvětlovat, jak vypadá ta pravá europravda.

Není ale naším cílem dnes sepisovat staré konspirace a kazit i české dětičky. Ostatně obrázek si můžete udělat sami po přečtení našeho unikátního seriálu o pozadí 11. září 2001. Co je ale zarážející, je fakt, že to není americký politik, který chce vychovávat dětičky, aby z nich nevyrostly informované bytosti. Westův návrh si lze spojit spíše se současným trendem boje proti „lživým“ médiím (tedy těm, které nepíšou tak, jak establishment píská) a snahou více cenzurovat a více kontrolovat pravdivost mediálního obsahu. I v Česku je toto tažení v plném proudu.

Zatímco Lord West se snaží chránit před konspiracemi děti a učit ve školách správnou verzi příběhu, v českém prostředí se nejedná o návrhy jednoho chlápka, ale o přítomnost české armády v kyberprostoru s přístupem takřka ke všemu pohybu dat v českém internetu. To vše pod záminkou ochrany před zlovolnou ruskou propagandou, případně jinými vlivy, například čínskými. V našem prostředí proti takovým krokům brojí v podstatě jen neparlamentní pirátská strana a další hlasy části veřejnosti, která by ráda, aby svoboda slova nebyla jen na papíře. Pokud byste chtěli ale propagandu americkou, tak ta je nejen povolená, ale dokonce vyžadovaná.

Mimochodem, když už jsme u té pravdy a propagandy, je úsměvné, že to je zrovna britský politik, který chce chránit děti před konspiracemi. Stačí si připomenout známý incident televize BBC, britského národního pokladu, kde nic netušící reportérka hovořilo o pádu budovy obchodního centra číslo 7 celých 20 minut předtím, než budova spadla (aniž by do ní vrazilo letadlo či dvě). Tohle prostě nikdo neokecá, ani kdyby ho platili všichni Sorosové světa.

Pokud se Vám naše práce líbí, podpořte ji. Objednejte si předplatné tištěného měsíčníku Šifra, jeho digitální verzi nebo kombinaci obojího za skvělou cenu.

Stačí-li vám čtení našeho webového magazínu, můžete nás podpořit dobrovolným příspěvkem v libovolné výši. Moc nám to pomůže.

Jan Petrák, časopis Šifra

Zdroje: https://www.rt.com/uk/372725-911-taught-conspiracy-theories/https://en.wikipedia.org/wiki/Alan_West,_Baron_West_of_Spithead#Political_lifehttp://since911.com/about-ushttps://realitieswatch.com/larry-silverstein-bought-wtc-months-911-got-4-55-billion-insurance-buildings/