Pro nizozemskou antidiskriminační organizaci je naprosto v pořádku, pokud muslimové homosexuály chtějí „upálit, setnout jim hlavu a podřezat je“. Podle nizozemských zpráv antidiskriminační kancelář organizace MiND (zkratka slov: ohlásit–internet-diskriminace) řekla, že hanobení homosexuálů je obvykle trestné, ale v tomto případě to neplatí: u muslimů se totiž jedná o projev náboženské svobody. A to není zdaleka vše… [sociallocker id=“94522″] Výhrůžky smrtí je prý třeba chápat v souvislostech islámské víry. Existují muslimové, kteří korán interpretují tak, že by se homosexuálové měli zabít. Na to se v Nizozemí vztahuje svoboda projevu, sdělila antidiskriminační kancelář MiND.

Tento skandál se dostal na veřejnost, protože na jednom on-line fóru se objevil komentář pod článkem o nizozemsko-marocké gay komunitě, že homosexuálové mají být „upáleni, setnuti a podřezáni“. Nizozemský premiér Mark Rutte byl po zveřejnění v šoku. Naštvaný požadoval veřejné vyšetřování antidiskriminační organizace MiND a okamžité zastavení finanční podpory od státu. Tento případ se postaral o velkou bouři a první politici již požadují stanovisko ministra spravedlnosti před parlamentem.

Tomu se věnuje i příspěvek na zpravodajském portálu welt.de, který představuje novou politickou stranu. Ta si v příštích nizozemských volbách dala za cíl hodit pod nohy Holanďanů hrách: „Zvykej si na to!“ – tak zní bojový pokřik první evropské migrantské strany. Politická strana Denk v březnu příštího roku vstoupí do nizozemských voleb. V parlamentu je již dva roky zastoupená dvěma bývalými sociálními demokraty a od té doby rekrutuje tisíce členů, nejlépe s migračním pozadím.

A jejich požadavky? Inu, islámské školy, které často učí korán v arabštině a vyžadují přísné oddělování pohlaví, mají být jedním škrtem pera postavené na stejnou úroveň jako školy holandské.

Jazyky ze zemí původu migrantů se mají rozšířit do holandských škol a stát se součástí učebních osnov. V nemocnicích a pečovatelských domech podle nové strany má fungovat ,,kulturní senzitivita“, což znamená adaptaci na islámský kodex chování a náboženský zákaz určitých potravin.

Strana Denk požaduje desetiprocentní kvótu migrantů ve všech odvětvích průmyslu, na úřadech, ale také v představenstvech společností. Nově vytvořené Ministerstvo pro vzájemné uznání by mělo přísně střežit, aby se od nově příchozích nevyžadovalo příliš mnoho. Ve školách má být výchova multikulturalismu povinná.

Policie na rasismus s 1000 úředníky má zajistit, že nikde nedojde k diskriminaci.

Odsouzení pachatelé by měli být soudně potrestáni a vyloučeni ze státních služeb. Soudci by měli být schopni odsouzeným nařídit provádět sociální služby pro přistěhovalce. V každém případě budou zaznamenáni do „registru rasismu“ jako pochybní občané.

Všechna historická jména námořníků a kolonizátorů zmizí z veřejného života.

To je fér, ne?
[/sociallocker]

Regenračné centrum

Chcete sobě nebo někomu jinému udělat radost hodnotným dárkem pod stromeček? Šifra pro vás opět připravila pořádnou nadílku. Vánoční balíčky všech vyšlých čísel a čísel, která vyšla během letošního roku, za skvělou cenu, slevy na předplatné, tištěné i digitální, dárkový certifikát a různé akce…

Jan Běhůnek, homaterapie.cz

Zdroje: https://philosophia-perennis.com/2016/12/03/muslime-duerfen-homosexuelle-toeten/, http://www.express.co.uk/news/world/739275/Dutch-watchdog-OK-send-gay-people-death-threats-Muslimhttps://www.mindnederland.nl/links/https://www.welt.de/debatte/kommentare/article159891979/Schluesselwort-kultursensibel.htmlhttps://www.welt.de/debatte/kommentare/article159891979/Schluesselwort-kultursensibel.html