Ve Středozemním moři bylo od začátku tohoto týdne naloděno na plavidla nevládních organizací dalších více než 4600 migrantů, kteří pluli na vratkých člunech z Libye do Evropy. Všichni byli převezeni nebo právě míří do italských přístavů, napsala v noci ze středy na čtvrtek agentura AFP s odvoláním na italskou pobřežní stráž.

Ve středu připlula podle AFP a ČTK loď se 480 migranty do sicilského přístavu Pozzallo, dalších 422 běženců se na Sicílii vylodilo v přístavu Trapani z plavidla maltské nevládní organizace. V téže době směřovaly k Sicílii či k jižním břehům Itálie lodě organizací Lékaři bez hranic (MSF), SOS Méditerranée, Save the Children a ProActiva Open Arms s více než 2700 migranty naloděnými v úterý. Ve středu bylo ze člunů u břehů Libye naloděno na 1100 běženců.

Itálie, která je nyní, po uzavření balkánské trasy, hlavní vstupní branou migrantů do EU, nedávno požádala ostatní státy Unie o větší pomoc, zejména o zpřístupnění jejich středomořských přístavů záchranářským (či spíše pašeráckým) lodím. Zatím ale běžence přijímá sama, přestože italská vláda už dlouho upozorňuje, že kapacita jejích uprchlických zařízení je naplněná. Tísní se v nich přes 180 tisíc běženců. Itálie si taky oprávněně stěžuje, že nelegální migranty vozí do Evropy nevládní organizace spolu s evropskou agenturou na ochranu hranic Frontex. A to především proto, že je to pro ně skvělý byznys a dostávají od EU granty na „integraci“; některé neziskovky také sponzorují státy či lidé, které ovlivňují politické procesy po celém světě. Takový George Soros by mohl vyprávět… Ostatně právě italské úřady některé organizace kvůli tomu, že do Evropy pomáhají pašovat migranty, přímo vyšetřují.

Ano, toť klíčová otázka: Proč jezdí migranty nakládat k libyjským břehům evropské neziskové organizace, které by měly Evropanům pomáhat, nikoli škodit? Italská vláda proto pohrozila, že pokud ostatní země osmadvacítky problém nezačnou řešit, uzavře své přístavy a lodě s migranty bude vracet na otevřené moře.

„Jsme pod enormním tlakem. Migranty zachraňují lodě neziskových organizací, mise (EU) Sophia, Frontexu i italské pobřežní stráže. Plaví se pod vlajkami různých zemí Unie. Pokud jsou to jen italské přístavy, které přijímají, je něco špatně. O tom to celé je,“ postěžoval si na začátku července italský ministr vnitra Marco Minniti.

Od letošního ledna dorazilo do Evropy přes Středozemní moře přes 100 tisíc lidí, z toho 85 tisíc právě do Itálie. Skutečná čísla ale mohou být vzhledem ke zvyku evropských autorit zatloukat a zatloukat mnohem vyšší. Invaze do Evropy je v plném proudu…

A mimochodem, přestože se zastánci masové migrace dušují, že do Evropy míří převážně rodiny s dětmi, zdravý rozum, dosavadní zkušenost i fotografie hovoří o tom, že „cílovka“ jsou mladí silní muži…

Pokud se Vám naše práce líbí, podpořte ji. Objednejte si předplatné tištěného měsíčníku Šifra, jeho digitální verzi nebo kombinaci obojího.

Můžete nás také podpořit dobrovolným příspěvkem.

-vid-

Zdroj: http://www.dailymail.co.uk/wires/afp/article-3348115/4-600-migrants-rescued-Libyan-coast-three-days.html