Německý policista: Máme přísný zákaz informovat o zločinech uprchlíků

Německé úřady a média tvrdě cenzurují zločiny "uprchlíků", hněv veřejnosti roste

„Televizní redaktoři v rozhovoru před vysíláním dávali pokyn, aby (hosté) v souvislosti s událostmi v Kolíně nemluvili o uprchlících. Jinak bude rozhovor přerušen,“ stěžoval si v TV pořadu Phoenix-Runde kriminolog Christian Pfeifer, jehož citaci přinesl v pátek německý list Frankfurter Allgemeine Zeitung (FAZ). Deník FAZ navíc přiznal: „Platí způsob myšlení, že ,uprchlíci‘ jsou zmiňováni pouze v případě, že se hodí jako idealistická postava v boji proti pravicovým extremistům. To je ale politická perspektiva, nikoli novinářská.“

Stížnosti veřejnosti na práci médií dosahují takové intenzity, že veřejnoprávní televize ZDF se musela omluvit za pozdní a nepřesné informace o silvestrovském násilí, připomněly Novinky.cz.

Zatímco zpráva o násilí v Kolíně se do oficiálních médií dostala až v pondělí, a to jen proto, že události zveřejnil regionální kolínský deník a dále již nešlo strkat hlavu do písku, jako se o to pokusila v rámci politického zadání stanice ZDF, sociální sítě přinášely už o víkendu výpovědi svědků. „To spolehlivě živilo a živí přesvědčení mnohých Němců, že mainstreamová média se bojí o tomto tématu psát, že zakrývají pravdu, protože je politicky nepohodlná a nezapadá do opojení z vítání uprchlíků,“ napsal britský The Guardian, jenž zveřejnil i výpovědi svědků, že útoky migrantů byly koordinovány a řízeny.

„Sledovala jsem nějaký čas, jak tři hezky oblečení migranti vydávali rozkazy. V jednu chvíli k nim přistoupila skupina tří nebo čtyř mužů, kteří dostali instrukce a byli posláni zpátky do davu,“ pověděla Guardianu očitá svědkyně. „Pak přišla další skupinka, oni gestikulovali do různých směrů a zase je někam poslali.“ Krásně oblečení muži si prý dali občas pauzu, aby si udělali selfie. „Vypadalo to, že očividně řídí všechny události.“

Německý deník Bild přinesl článek, kterak vylézají na světlo další a další zločiny takzvaných uprchlíků po celém Německu, s výmluvným titulkem Má policie zakázáno říkat pravdu?, kde potvrzuje vysoce postavený policista z Frankfurtu: „U trestných činů, které spáchají pachatelé neněmecké národnosti, spis k případu ihned položíme na stranu. Existuje přísné nařízení státních úřadů neinformovat o přečinech uprchlíků. Máme dovoleno odpovědět pouze na přímé dotazy ze strany médií.“ Což je docela vtipné, protože zrovna média nikterak nehoří aktivitou o tom informovat.

O to absurdněji působí, že ten, kdo silvestrovské události odnesl za všechny, byl kolínský policejní prezident Wolfgang Albers – za to, že nedostatečně informoval o skutečném rozsahu sexuálních útoků v prostoru kolem hlavního nádraží, ho z úřadu ho odvolal ministr vnitra Severního Porýní-Vestfálska Ralph Jäger.

Protesty v Kolíně

Jinými slovy: Albers byl obětován, přestože dělal pouze to, co mu bylo z vyšších míst nakázáno, a když to všechno prasklo, hodili to na něj. Naštěstí mu je už 60 let, takže není problém poslat ho do předčasného důchodu a dát mu nějakou pořádnou výslužku na cestu, aby mlčel.

Kolínská policie je teď kritizována i za to, že proti organizovanému násilí ze strany uprchlíků nedostatečně zasáhla. Jenže málokdo si vzhledem k situaci uvědomuje, co by se stalo, kdyby tyto gangstery vydávající se za uprchlíky, jejichž úkolem je dělat v Německu chaos, rabovat, znásilňovat a vzbuzovat strach, začala policie nebo armáda řezat.

To, co teď vychází najevo, se v Německu děje už minimálně od září. Díky cenzuře se to jakžtakž dařilo tutlat, ale situace se stále zhoršuje a vše prosakuje ven.

V sobotu například média zveřejnila zprávu, že proti účastníkům demonstrace hnutí Pegida, kteří v Kolíně protestovali proti tomu, co se v Německu děje, policie nasadila vodní děla. Na první pohled to působí naprosto absurdně – migranty, kteří znásilňovali a okrádali Němky o Silvestru, hrstka policistů nezvládala nebo nechala být, vlastní občany, kterým se to nelíbí, 1700 policajtů splachuje vodními děly. Je třeba ale pochopit proč.

Angela Merkelová je oprávněně kritizována za svou uprchlickou politiku, ale zamyslel se někdo pořádně nad tím, v jaké je vlastně kancléřka situaci a zda je to opravdu „její“ politika? A jaké má vůbec reálné možnosti?

Když vyjde s pravdou ven a zakročí proti hordám násilníků po celé zemi, bude jistojistě válka. Když je nechá být tak jako doteď, začnou se bouřit občané, neboť situace v Německu se stává neúnosnou a občanské nepokoje hrozí zrovna tak přerůst třeba ve válku občanskou. A kdyby miliony migrantů, kteří mají za cíl právě Německo (o tom, proč zrovna tento stát, jsme psali zde) a kteří už dávno byli v Evropě, odmítla a zavřela hranice a ti všichni zůstali v Řecku, Maďarsku, Slovinsku, Rakousku nebo Česku a dělali nám tady to samé co v Německu? To by celá Evropa křičela, jací jsou ti Němci nacisti, a ať si ty uprchlíky vezmou sami.

Říká se tomu také prekérní nebo bezvýchodná situace. Spíš než kritizovat Němce za to, že nedokážou správně řešit něco, co správně řešit nejde, bychom měli  pochopit, že válka má mnoho podob a klást si otázky, kdo za invazí migrantů do Evropy stojí, kdo zničil celý Blízký východ, kdo vytvořil al-Káidu i současný Islámský stát a kdo celý ten chaos úmyslně vytváří, ač se přitom tváří, že s tím vším nemá nic společného. A co mají tito vlci v rouše beránčím vlastně v plánu.

Milan Vidlák, šéfredaktor časopisu Šifra